توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
استاندار قزوین تأکید کرد
ضرورت استفاده از نظرات کارشناسی در مدیریت شهری قزوین
دوشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۰۱
استاندار قزوین گفت: استفاده از نظرات کارشناسی در مدیریت شهری یک نکته ضروری و مهم است.

به گزارش عرش نیوز؛مرتضی روزبه با اشاره به ضرورت انجام هرچه سریع‌تر پروژه‌های عمرانی و ساماندهی مدیریت شهری اظهار کرد: در این خصوص از نظرات عموم مردم به ویژه افرادی که با بهره‌برداری از پروژه سود می‌برند، استفاده می‌شود.

وی بیان کرد: اداره‌کل راه و شهرسازی استان قزوین کارگروه‌هایی را با عنوان صیانت از حقوق شهروندی تشکیل داده که برای اجرای پروژه‌های مختلف از نظرات مردمی و اصناف گوناگون نیز استفاده می‌شود و بسیار ارزشمند است.

استاندار قزوین ادامه داد: با افرادی که از پروژه‌های عمرانی در استان قزوین سود می‌برند نشست‌ها و گفت‌وگوهای بسیاری صورت می‌گیرد؛ در این نشست‌ها انتظار مباحث کارشناسی و علمی که صرفه اقتصادی و پشتوانه تحقیقاتی داشته باشد وجود ندارد اما برخی از آن‌ها برای مسئولان قابل استفاده است.

روزبه تصریح کرد: آگاهی از نیاز جامعه، خواست مردمی و برنامه‌ریزی برای تحقق برخی از این خواسته‌ها که با بودجه و برنامه‌ریزی دستگاه‌های اجرایی در یک راستا بوده و قابلیت اجرا را در استان قزوین داشته باشد، بخشی از مزایای گفت‌وگوی مسئولان با مردم است.

وی با اشاره به اهمیت مشارکت مردم در فعالیت‌های اجتماعی و مدیریت شهری اظهار کرد: گفت‌وگو و صحبت مسئولان با مردم، آن‌ها را برای نقش‌آفرینی و اقدامات اثرگذار در فعالیت‌های اجتماعی، تشویق می‌کند که می‌توان با راهنمایی کارشناسان و متخصصان پروژه‌ها و مدیریت شهری یک برنامه مدون و اجرایی را برای ارائه به دستگاه‌های اجرایی و مسئولان بالاتر آماده کرد.

استاندار قزوین یادآور شد: کمیسیون ماده یک، جلسه‌ای کارشناسی برای بیان مباحث برجسته ضروری استان بوده و لازم است از بیان مباحث غیرضروری، غیرکارشناسی و پیش پا افتاده خودداری شود.

روزبه در بخش دیگری از سخنان خود به ساماندهی برخی مشاغل فعال در استان اشاره و خاطرنشان کرد: ساماندهی برخی مشاغل در یک مکان مشخص علاوه بر ایجاد رونق در فعالیت آن‌ها موجب دسترسی مطلوب‌تر و نظارت بیشتر بر آن‌ها می‌شود.

وی افزود: احداث مراکز صنفی برای برخی مشاغل، موجب بهبود شرایط شغلی، عرضه خدمات مرغوب، متنوع و زیبا و کاهش مزاحمت برای محله‌های غیر ساماندهی شده می‌شود.

استاندار قزوین مطرح کرد: برخی مشاغل در ورودی‌های شهر اسکان گرفتند که لازم است با یک بررسی کارشناسی و سنجش ابعاد مختلف آن، در صورت لزوم و ضرورت نسبت به جابه‌جایی آن اقدام شود.

روزبه تأکید کرد: اصناف باید با توجه به نیاز اقتصادی و شرایط خاص خود برای تغییر مکان اقدام کنند؛ البته در شرایط عادی نیازی به الزام و اجبار نیست.

وی بیان کرد: برخی اوقات ممکن است با توجه به نیاز عموم مردم استان قزوین، برنامه‌ریزی مدیران شهری و بسیاری موارد دیگر، تصمیم به جابه‌جایی برخی اصناف گرفته شود که نیاز به همکاری عموم افراد دارد.

استاندار قزوین عنوان کرد: برای جابه‌جایی و تغییر مکان اصناف، نیاز به یک برنامه مدون و جامع است تا از اقدامات شتاب‌زده و غیراصولی جلوگیری شود چراکه این تغییر مکان برای مردم نیز هزینه‌های خاصی را می‌تواند به دنبال داشته باشد.

روزبه با اشاره به ضرورت ساماندهی باغ‌های سنتی استان قزوین اظهار کرد: توجه روزافزون مردم به باغ‌ها سنتی نشان‌دهنده علاقه آن‌ها برای استفاده از سبک زندگی سنتی بوده که در راستای الگوهای ایرانی اسلامی قرار دارد.

وی تصریح کرد: عدم توجه و نداشتن برنامه مشخص از سوی برخی مسئولان دستگاه‌های اجرایی موجب شده تا ساماندهی باغ‌های سنتی با غفلت و سستی همراه شود.

استاندار قزوین ادامه داد: در خصوص بافت تاریخی نیز به همین شکل اقدام شده است چراکه از یک سو به افراد ساکن در این منطقه مجوز ساخت و ساز و تخریب بنا داده نمی‌شود و از سوی دیگر تصمیم قاطع و روشنی برای آن گرفته نمی‌شود.

روزبه تصریح کرد: استان قزوین نیاز دارد، تصمیمات گرفته شده از سوی کارشناسان با سرعت بیشتری به مرحله اجرا برسد تا نتیجه آن را عموم مردم مشاهده کنند.


منبع:فارس

کد مطلب: 354462