توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
سرعت وزش باد در زاهدان به 72 کیلومتر بر ساعت رسید
يکشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۵۵
کارشناس هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: حداکثر سرعت وزش باد در نواحی مرکزی استان بویژه زاهدان و نصرت آباد به 72 کیلومتر بر ساعت رسید.
به گزارش عرش نیوز؛'علی ملاشاهی' افزود: وزش باد نسبتا شدید از سمت جنوب و جنوب غرب همراه با کاهش مقطعی دید افقی امروز و فردا در نواحی مرکزی و غربی سیستان و بلوچستان بویژه مسیر زاهدان- نصرت آباد - بم ادامه خواهد داشت.

وی شعاع فعلی دید در محور نصرت آباد - بم را پنج کیلومتر عنوان کرد و اظهار داشت: شعاع دید روز گذشته در این محور به هزار متر رسیده بود.

به گفته کارشناسان پلیس راه روز گذشته با توجه به کاهش دید افقی تردد در محور نصرت آباد - بم با کندی انجام شد.

وی بیان کرد: از فردا بعد از ظهر تا پنجشنبه هفته جاری با تغییر جهت وزش باد از سمت شمال، علاوه بر وزش باد شاهد کاهش 10 تا 15 درجه ای دمای هوا در استان خواهیم بود.

کارشناس هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت : با تداوم وزش باد از فردا شب برای بیشتر نقاط استان کاهش دما محسوس است و بر اساس پیش بینی های صورت گرفته حداقل دمای هوای زاهدان به زیر صفر می رسد.

ملاشاهی افزود: با خروج سامانه بارشی از نوار شرقی کشور برای فردا بعد از ظهر و شب در برخی نقاط شمالی و مرکزی استان از جمله ارتفاعات میرجاوه، خاش، زاهدان، نصرت آباد و سیستان بارش پراکنده همراه با رعد و برق دور از انتظار نیست.

منبع:ایرنا
کد مطلب: 353968