توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
دبیر ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان جنوبی خبر داد
اهدای 165 خشت طلا توسط خانواده‌های شاهد به حرم امامین عسکریین (ع)
دوشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۱۷
دبیر ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان جنوبی گفت: با همکاری اداره‌کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان 165 خشت طلا توسط خانواده‌های شاهد به حرم امامین عسکریین (ع) اهدا شد.
به گزارش عرش نیوز به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سپاه انصارالرضا (ع) خراسان جنوبی، ابوالفضل هوشمندی اظهار کرد: با همکاری اداره‌کل بنیاد شهید و امور ایثارگران و ستاد بازسازی عتبات عالیات استان خراسان جنوبی ۱۶۵ خشت طلا توسط خانواده‌های شاهد استان برای نصب در حرم مطهر امامین عسکریین (ع) اهدا شد.

وی افزود: همچنین سند افتخار و درج شماره خشت و پشت‌نویسی به نام شهید به رسم یادبود توسط ستاد بازسازی به خانواده‌ها تقدیم شده است.

دبیر ستاد بازسازی عتبات عالیات گفت: علاوه بر خشت طلا، نسبت به خرید ده‌ها متر سنگ برای سنگ فرش صحن حضرت فاطمه (س) در مجاورت حرم حضرت امام علی (ع) توسط خانواده‌های شاهد اقدام شده است.

جانشین ستاد باسازی عتبات عالیات در خراسان جنوبی نیز با بیان اینکه ۱۲۰ کارگاه بافت فرش در استان برای بافت فرش اهدایی به حرمین ائمه (ع) در عراق دایر هستند، اضافه کرد: از این تعداد ۱۷ کارگاه در بیرجند است.

موسی جوینده در مراسم افتتاحیه کارگاه بافت فرش شماره ۱۷ که به همت پایگاه مقاومت سجیه برای کمک به ساخت عتبات عالیات دایر شده بود در جمع بسیجیان خواهر این پایگاه اظهار کرد: خواهران همیشه در بحث ساخت عتبات مقدسه نسبت به برادران پیشقدم بوده‌اند.

وی افزود: بستری فراهم شده است تا همه علاقه‌مندان به ائمه (ع) بتوانند با گره‌ زدن به فرش ارادت خود را نسبت به ایشان نشان دهند.

جانشین ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان جنوبی با بیان اینکه باسازی و ساخت حرمین شریف ائمه اطهار (ع) در عراق کار بزرگی است که قسمتی از آن به همت مردم استان پایان یافته است، تصریح کرد: سعی شده است از همه ظرفیت مردمی برای ساخت حرمین شریفین استفاده شود.

جوینده تصریح کرد: کیفیت بافت‌ فرش برای ما مهم است و باید کاری انجام دهیم که در شان ائمه اطهار (ع) باشد.

وی از ساخت ۲ هزار و ۵۰۰ مترمربع از صحن حضرت فاطمه زهرا (س) خبر داد و یادآور شد: فرش‌های بافته شده برای ساخت آن صحن به فروش می‌رسد.

جانشین ستاد بازسازی عتبات عالیات در خراسان جنوبی حفظ روحیه معنوی و توسل به ائمه اطهار (ع) را از ویژ‌گی‌های بافندگان این فرش‌ها ذکر کرد و ادامه داد: معتقدیم همه باید در ثواب این کار بزرگ شریک شوند.

جوینده با اشاره به اینکه بافت فرش‌ها با دعوت از خواهران بسیجی و غیربسیجی صورت می‌گیرد، تصریح کرد: سعی شده از ظرفیتی که در بین خواهران وجود دارد، استفاده شود.
کد مطلب: 270465