توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
جهانگیری:
منفی بافی هم حدی دارد؛ اجازه ندهیم فضای امید از بین برود
سه شنبه ۱ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۳۰
معاون اول رئیس جمهوری انگیزه حضور در شهرک صنعتی پاکدشت را ابلاغ این پیام به جامعه دانست که منفی بافی و ایجاد یاس حدی دارد و کسی حق ندارد واحدهای تولیدی را مایوس کند و گفت: مهمترین خطری که هر کشوری را تهدید می کند، مایوس شدن مردم آن کشور است.
 
  به گزارش عرش نیوز به نقل از ایرنا: اسحاق جهانگیری روز سه شنبه در نشست با مدیران واحدهای صنعتی و تولیدی در شهرک صنعتی عباس آباد شهرستان پاکدشت با طرح این سوال که تا چه زمانی می خواهند فضای کشور را مایوس کننده جلوه دهند؟ افزود:مواظب باشیم و اجازه ندهیم فضای امید کشور از بین برود.
وی ادامه داد: طبیعی است که در هر رشته از فعالیتی در هر مقطعی تعدادی واحد صنعتی مشکل دارند.
جهانگیری گفت: در بهترین شرایط اقتصادی هم اگر از تولیدکننده بپرسید که همه شرایط مهیا است، می گوید نه ولی واحدم در حال تولید است و اشتغال دارم.
معاون اول رییس جمهوری گفت: عده ای در کشور طوری صحبت می کنند که گویی یک گرد مردگی در همه واحدهای تولیدی کشور افشانده شده است و دیگر تولید و کاری در کشور وجود ندارد.
جهانگیری ادامه داد: عده ای هم در این کشور همیشه مشغول پیدا کردن مسائلی هستند که ذهن جامعه و مدیران را از مسائل اصلی کشور به سمت مسائلی که آنها می خواهند، منحرف کند.
وی با بیان این که نباید اجازه دهیم که مردم را مایوس کنند، گفت: کسی که دلسوز نظام و کشور است به خصوص در مقطع فعلی نباید به جامعه القای یاس و ناامیدی کند.
معاون اول رئیس جمهوری افزود: کشوری هستیم که در اطراف ما حوادث عجیب و غریبی اتفاق می افتد و کشورهای اطراف ما هر روز با جنگ و کشتار مواجه هستند.
جهانگیری ادامه داد: کشور ما، کشوری است که کانون ثبات، امنیت و آرامش منطقه است و مردم به آینده شان امیدوار هستند.
وی با بیان این که تولیدکنندگان کشور را می شناسم، اضافه کرد: پنج سال وزیر صنعت بودم که در آن پنج سال رشد صنعتی کشور دو رقمی بوده است.
معاون اول رئیس جمهوری یادآور شد: در همان زمان اگر از من سوال می کردید چه تعداد واحد صنعتی مشکل دار را تعطیل داریم حتما می گفتم تعدادی واحدهای صنعتی کشور مشکل دارند و برخی هم تعطیل شدند.
جهانگیری با بیان این که باید به واحدهای تولیدی کشور فرصت داد، گفت: برخی واحدها دچار مشکل می شوند که باید به سرعت راه حل پیدا کرد و مهم این است که به صنعتگران و تولیدکنندگان کشور اعتماد کرد چرا که اینها ظرفیت ها و سرمایه های کشور هستند.
وی گفت: اگر قرار است از سرمایه های کشور محافظت کنیم باید از واحدهای تولیدی و اشخاص سرمایه گذار حمایت کنیم.
معاون اول رئیس جمهوری ادامه داد: تا زمانی که آن صاحب کارخانه فکر می کند می تواند این کارخانه را سرپا نگه دارد و ادامه حیات بدهد هیچ کس حق ندارد آن را مایوس کند و بگوید که تو نمی توانی ادامه حیات بدهی.
کد مطلب: 390561