توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
امام جمعه بیرجند:
حوزه علمیه بیرجند تا دهه فجر افتتاح می‌شود
سه شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۱۹
امام جمعه بیرجند گفت: بخشی از حوزه علمیه بیرجند از کمک‌های مردم در حال احداث است که ۸ هزار متر از آن تا دهه فجر امسال به بهره‌برداری می‌رسد.
به گزارش عرش نیوز؛حجت‌الاسلام و المسلمین علی رضایی بیرجندی ظهر امروز در همایش تخصصی زکات خراسان جنوبی در بیرجند اظهار داشت: زکات امری واجب است که مردم با پرداختن آن دستور خداوند را اجرا می‌کنند.

وی افزود: یک اشکال بزرگی که در مجموعه وارثان انقلاب و پیروان امت مشاهده می‌شود این است که نگاهمان به دین سیستمی و نیازمند نیست.

امام جمعه بیرجند با اشاره به سخن امام خمینی(ره) مبنی بر اینکه حفظ نظام از واجبات است، گفت: اگر نظام‌مند کار نکنیم زکات و نمازمان باطل می‌شود.

حجت‌الاسلام رضایی افزود: اگر نماز، زکات و تمامی اصول دین را انجام دهیم اما مدیریت درستی نداشته باشیم به جایی نمی‌رسیم.

وی با بیان اینکه اگر انسانی زکات ندهد وارد دایره انسانیت نمی‌شود، اظهار داشت: فقیرترین فقیران باید زکات بپردازند و اگر می‌خواهیم ثروتمند شویم باید زکات مال خود را پرداخت کنیم.

امام جمعه بیرجند گفت: در دنیا 800 میلیون انسان گرسنه وجود دارد و تعداد 2 میلیارد و 100 میلیون نفر از چاقی رنج می‌برند که این نشان تضاد طبقاتی در سطح دنیا است.

حجت‌الاسلام رضایی با اشاره به ولایت فقیه افزود: باید در تمامی ابعاد زندگی خود پیرو ولایت فقیه باشیم و جامعه‌ای که پیرو ولایت فقیه باشد، منتظر ظهور امام عصر(عج) می‌ماند.

وی تصریح کرد: در خراسان جنوبی با وجود درآمد پایین مردم، بیشترین سطح انفاق را داریم و مردم این استان در هر جایی که مشاهده کنند هم‌نوعشان نیاز به کمک دارد دریغ نمی‌کنند.

امام جمعه بیرجند گفت: در خراسان جنوبی و در شهر بیرجند پروژه حوزه علمیه از کمک‌های مردم در حال احداث است و این پروژه 12 هزار متر مربع زیربنا دارد که 8 هزار متر آن تا دهه فجر امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

حجت‌الاسلام رضایی افزود:  مرکز شیمی درمانی بیرجند نیز با کمک‌های مردمی در حال احداث است و با کمک مردم به دنبال احداث پایگاه فرهنگی خراسان جنوبی در پایتخت کشور هستیم.

وی اظهار داشت: با وجود تمامی این موارد در خراسان جنوبی هنوز بعضی از مراکز مکان مناسبی ندارند، از جمله ستاد عالی امر به معروف و نهی از منکر، بنیاد مردمی غدیر و مرکز مهدویت در بیرجند فاقد مکان مناسب هستند که برای احداث این مکان‌ها نیز باید چاره‌اندیشی شود.

منبع:تسنیم

کد مطلب: 340665