توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
زنجان در جمع آوری اطلاعات کشاورزی جزو استان‌های پیشرو است
شنبه ۱۵ شهريور ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۰۰
معاون برنامه‌ریزی استاندار زنجان گفت: زنجان در بحث جمع آوری اطلاعات کشاورزی و شناسایی کشاورزان جزو استان‌های پیشرو کشورمان محسوب می‌شود.
به گزارش عرش نیوز:
رحیم عصفوری در مراسم افتتاح سمینار آموزشی سرشماری عمومی کشاورزی استان زنجان اظهار داشت: سرشماری عمومی کشاورزی همزمان با سراسر کشور در استان زنجان اجرا می‌شود.

وی بخش کشاورزی را یکی از بخش‌های بسیار مهم و تاثیرگذار در جامعه دانست و گفت: این بخش تاثیر بسزایی در اجرای برنامه‌های دیگر بخش‌ها دارد.

*۲۵ تا ۲۷ درصد اشتغال زنجان به بخش کشاورزی اختصاص دارد

معاون برنامه‌ریزی استاندار زنجان با اشاره به اینکه ۲۵ تا ۲۷ درصد اشتغال استان زنجان به بخش کشاورزی اختصاص دارد، افزود: اقتصاد کشورمان نیز به این بخش مهم وابسته است.

این مسئول بر ضرورت داشتن اطلاعات کافی در بخش کشاورزی اشاره کرد و بیان داشت: هر چقدر اطلاعات لازم در این بخش به روزتر باشد برنامه‌ها با دقت کافی انجام می‌شود.

عصفوری با اشاره به اینکه سرشماری عمومی کشاورزی هر ۱۰ یا ۱۲ سال یکبار اجرا می‌شود، متذکر شد: باید سیستمی در کشورمان وجود داشته باشد که اطلاعات کشاورزی را به صورت روزانه به روز کند تا دیگر بخش‌ها به راحتی بتوانند از این اطلاعات استفاده کنند.

وی خاطر نشان کرد: اطلاعات سرشماری عمومی کشاورزی باید در حدی باشد که بتوان به اطلاعات آن استناد کرد.

معاون برنامه‌ریزی استاندار زنجان با اشاره به اینکه در اجرای این سرشماری ممکن است مشکلاتی وجود داشته باشد، یادآور شد: آمار گیران باید از همه توان خود استفاده کنند تا این اطلاعات با حداقل خطا ثبت شود.

این مسئول ادامه داد: همچنین سرشماری عمومی کشاورزی نشان می‌دهد که کشورمان در این زمینه به چه سمتی حرکت می‌کند.

عصفوری با اشاره به اینکه زنجان در بحث جمع آوری اطلاعات کشاورزی، شناسایی کشاورزان و زمین‌های کشاورزی و نقشه برداری از آن جزو استان‌های پیشرو کشورمان محسوب می‌شود، اظهار داشت: باید از ظرفیت‌های موجود در این زمینه به نحو احسن استفاده شود.

وی با اشاره به اینکه باید اطلاعات و آموزش‌های لازم به آمار گیران ارائه شود، گفت: آمار گیران و دیگر کارکنان باید از همه تلاش خود برای آمارگیری صحیح استفاده کنند.

*استفاده از تبلت و پرسشنامه در سرشماری عمومی کشاورزی

معاون برنامه‌ریزی استاندار زنجان به استفاده از تبلت و پرسشنامه در سرشماری عمومی کشاورزی امسال اشاره کرد و بیان داشت: استفاده از این اطلاعات تا حدی کار را برای آمار گیران راحت‌تر می‌کند.

این مسئول اضافه کرد: با توجه به اینکه به فصل برداشت محصولات کشاورزی نزدیک می‌شویم و کشاورزان ممکن است همکاری خوبی با آمار گیران نداشته باشند آمار گیران باید با صبر و حوصله به صورت منطقی اقدام به تکمیل اطلاعات کنند.
منبع:فارس
کد مطلب: 305664
 
 


پربازدیدترین