توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
معاون نهضت سوادآموزی قزوین:
افراد بی‌سواد در روستاهای قزوین شناسایی می‌شوند
شنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۵۴
معاون نهضت سواد آموزی استان قزوین گفت: برای اجرای طرح آموزش اولیای بی‌سواد در روستاها تعاملاتی با معاونت روستایی و عشایر استانداری صورت گرفته تا افراد بی‌سواد روستاهای قزوین شناسایی شوند.

به گزارش عرش نیوز؛صدیقه مهدوی حسینی اظهار کرد: علاوه بر تلاش‌های معاونت روستایی و عشایر استان قزوین به منظور شناسایی افراد بی‌سواد در روستاها، تعاملاتی نیز با بسیج سازندگی صورت گرفته است که در طول پروژه‌های متفاوتی که در روستاها دارند، افراد بی‌سواد را نیز شناسایی کنند.

وی بیان کرد: علاوه بر طرح آموزش اولیای بی‌سوا در شهر و روستا، طرح دیگری نیز در حال اجرا است تا اسامی افرادی که به هر دلیلی از تحصیل بازمانده‌اند برای ما فرستاده می‌شود.

حسینی افزود: پس از مشخص شدن اطلاعات افراد 10 تا 20 ساله‌ای که بنا به هر دلیلی از تحصیل بازمانده‌اند، تعیین وضعیت صورت می‌گیرد و اگر آمادگی‌های لازم را داشته باشند، بعد از این مرحله وارد کلاس‌ها می‌شوند.

وی خاطرنشان کرد: دغدغه اصلی نهضت سوادآموزی این است که همه ساله تعدادی از افراد با اینکه در روند آموزش قرار داشته‌اند، سال بعد برای ادامه تحصیل خود اقدام نمی‌کنند و از تحصیل باز میمانند در حالیکه هر فرد بی‌سواد باید خود را نیازمند تغییر و آموزش بداند زیرا این مسئله تاثیر مستقیم بر افراد و جامعه می‌گذارد.

معاون نهت سواد آموزی قزوین تصریح کرد: در سطح اداره‌کل آموزش و پرورش کل کشور ستاد ویژه‌ای تشکیل شده است و این ستاد انسداد مبادی بی سوادی است تا بی سواد جدیدی در افراد لازم التعلیم که باید در مدرسه باشند به وجود نیاید.

وی افزود: این ستاد ویژه به کمک اداره ثبت احوال تمامی افرادی که باید تحت آموزش قرار بگیرند را شناسایی می‌کند تا بررسی شود که همه افرادی که به سن آموزش رسیده‌اند برای تحصیل اقدام کرده باشند و بی‌سواد جدیدی در افراد کم سن و سال وجود نداشته باشد.

منبع:تسنیم

کد مطلب: 338866