توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
رئیس اتاق بازرگانی کرمانشاه:
نخستین کنسرسیوم صادراتی استان کرمانشاه تشکیل شد
دوشنبه ۸ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۵۶
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمانشاه گفت: نخستین کنسرسیوم صادرات خدمات فنی، مهندسی و عمرانی در استان کرمانشاه تشکیل شد.
به گزارش عرش نیوز؛کیوان کاشفی امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: یکی از مهم‌ترین مشکلاتی که در امر صادرات و به‌ویژه در حوزه خدمات با آن موجه هستیم اندازه و وزن کم شرکت‌های فعال است.

رئیس اتاق بازرگانی کرمانشاه افزود: این امر باعث شده که این بنگاه‌ها نتوانند در پروژه‌های بزرگ حضور مفید داشته باشند که به منظور رفع این مشکل با هماهنگی استانداری کرمانشاه، حوزه‌های مختلف صادراتی که نیاز به تشکیل کنسرسیوم دارند، بررسی، شناسایی و اولویت‌بندی شده‌اند.

کاشفی خاطرنشان کرد: تشکیل کنسرسیوم صادراتی خدمات فنی، مهندسی و عمرانی در اولویت قرار داشته که پس از نشست‌های متعدد با فعالان و شرکت‌های معتبر در این بخش، هسته اصلی کنسرسیوم مشخص و مراحل تشکیل و ثبت آن در دست اقدام است.

وی با بیان اینکه که نباید پروژه‌های عمرانی فراوان در کشور عراق فراموش شود، گفت: خلاء نبود هلدینگ‌های معتبر در حوزه‌های عمرانی در استان کرمانشاه مهم‌ترین دلیل ضعف عملکرد در کشور عراق است.

رئیس اتاق بازرگانی کرمانشاه افزود: امیدوارم که پس از شروع به کار این کنسرسیوم شاهد مشارکت بیشتر فعالان این بخش در جهت تجمیع توان علمی و مالی خود برای پیشرفت و توسعه اقتصادی استان کرمانشاه باشیم.

کاشفی حوزه صادرات محصولات کشاورزی و گردشگری را از دیگر ظرفیت‌های مناسب استان کرمانشاه برای تشکیل کنسرسیوم دانست و گفت: به‌زودی در این بخش‌ها نیز شاهد تشکیل بنگاه‌های قوی با توان علمی و عملی صادراتی بالا خواهیم بود.

وی از برنامه‌هایی برای تقویت و توسعه صادراتی غیرنفتی کرمانشاه که توسط مشاوران اتاق بازرگانی استان تهیه شده خبرداد و افزود: برای حضور پایدار در بازارهای هدف نیازمند بکاربردن شیوه‌های مدرن صادرات هستیم که با برنامه‌های توسعه‌ای سعی در تقویت توسعه صادرات غیرنفتی داریم.

رئیس اتاق بازرگانی کرمانشاه بیان کرد: امروز که در حوزه قوانین و مقررات با ثبات بیشتری روبه‌رو هستیم، باید برنامه‌ریزی‌های لازم برای توسعه منطقی صادرات غیرنفتی استان کرمانشاه در دستور کار قرار گیرد.

منبع:تسنیم

کد مطلب: 348261