توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
مدیرعامل نفت فلات قاره: از هدر رفت 30 میلیون فوت مکعب گاز دربهرگان بوشهر جلوگیری شد
چهارشنبه ۱۹ شهريور ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۱۶
مدیرعامل شرکت نفت فلات قاره ایران گفت: با راه اندازی خط انتقال گاز از منطقه نفتی بهرگان به سکوی ابوذر، از سوزاندن و هدر رفت 30 میلیون فوت مکعب گاز جلوگیری شد.
به گزارش عرش نیوز:
به گزارش روز چهارشنبه پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران'سعید حافظی' افزود: راه اندازی خط لوله انتقال گاز از منطقه نفتی بهرگان بوشهر به سکوی ابوذر یکی از دستاوردهای شرکت نفت فلات قاره ایران در سال گذشته بود که به واسطه این موفقیت

نتایج فوق بدست آمد.

وی گفت: با راه اندازی این پروژه از طریق سکوی تقویت فشار گاز ابوذر از سوختن ۳۰ میلیون فوت مکعب گاز در منطقه بهرگان جلوگیری شد.

مدیرعامل شرکت نفت فلات قاره ایران افزود: این شرکت آذر ماه سال گذشته توانست گاز انتقالی از بهرگان به سکوی ابوذر را به پتروشیمی گاز منتقل کند تا به عنوان خوراک مورد استفاده قرار گیرد.

حافظی گفت: به منظور جلوگیری از سوزاندن گازهای همراه نفت و جمع آوری آنها برنامه ای در دستور شرکت نفت فلات قاره ایران قرار دارد که گازهای همراه به جای سوزانده شدن در فلر از طریق خطوط لوله زیر دریایی به نزدیکترین سکوی جمع آوری گاز به منظور انتقال به خشکی منتقل شوند.

وی افزود: با توجه به این که سکوی ابوذر به شاهراهی بین مناطق سروش، بهرگانسر و نوروز تبدیل شده است، همه گازها از طریق کمپرسورهای هریک از مناطق در این منطقه جمع می شوند.

شرکت نفت فلات قاره ایران یکی از شرکت های تابعه شرکت ملی نفت ایران است که مسوولیت بهره برداری از مخازن نفتی خلیج فارس را بر عهده دارد و شش منطقه عملیاتی بهرگان، خارک، سیـری، لاوان، قشم و کیش را شامل می شود.

تاسیسات منطقه نفتی بهرگان در شهرستان دیلم در شمال استان بوشهر واقع است.
منبع:ایرنا
کد مطلب: 307860
 
 


پربازدیدترین