توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
۲۰ میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل مرکز قلب آباده اختصاص یافت
يکشنبه ۹ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۳۲
نماینده مردم آباده از اختصاص ۲۰ میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل مرکز قلب این شهرستان خبر داد.

به گزارش عرش نیوز؛رحیم زارع با اشاره به اولویت‌هایی که در زمینه مسائل بهداشتی برای آباده در نظر گرفته شده، اظهار داشت: با توجه به اینکه آباده به‌عنوان پایلوت بهداشت در فارس مطرح بود، 50 میلیارد ریال برای این منظور در نظر گرفته شد که از این مقدار 20 میلیارد ریال برای تکمیل مرکز قلب اختصاص داده شد.

نماینده مردم آباده، بوانات و خرمبید در مجلس شورای اسلامی افزود: با توجه به فعالیت خیران در ساخت مرکز قلب آباد، تعهداتی برای دولت ایجاد شده بود و از سویی وضعیت اعتبارات به‌گونه‌ای نبود که دولت بتواند تعهدات خود را به‌انجام رساند و از این‌رو 800 میلیون تومان تخصیص داده شد.

وی با اشاره به موقعیت شهرستان آباده که در قلب جاده اصلی قرار گرفته و نیز اهمیت خدماتی که باید از سوی مراکز پزشکی این شهرستان ارائه شود، تصریح کرد: بیمارستان فعلی در شأن شهرستان آباده نیست و برای این منظور بیش از یک میلیارد تومان برای بهره‌برداری از بیمارستان اصلی آباده در نظر گرفته شد.

عضو مجمع نمایندگان فارس با بیان اینکه شهرستان آباده حرف‌های زیادی در زمینه پزشکی برای گفتن دارد، اظهار کرد: تجهیز بیمارستان آباده می‌تواند برای خدمت‌رسانی مؤثرتر به مناطق هم‌جوار نیز مفید باشد و امیدواریم در آینده‌ای نزدیک و در بازدیدی که با حضور وزیر بهداشت صورت می‌گیرد در راستای حل مشکل بیمارستان و تکمیل آن گام مؤثری برداشته شود.

وی با تشریح وضعیت اعتبارات تخصیص داده شده به مرکز بهداشت ایزدخواست، افزود: از مبلغ یک میلیارد تومان، 500 میلیون تومان تخصیص داده شد و 500 میلیون تومان باقی مانده نیز در آینده‌ای نزدیک و در روزهای باقی مانده سال تخصیص داده می‌شود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در اعتبارات ماده 180 در شهرستان آباده اولویت و مشکلات اصلی در پروژه‌های آب‌رسانی، راه‌ها و نیز در پروژه‌های ورزشی مورد توجه قرار گرفت.

زارع به مشکلات آبرسانی در شهرستان آباده و از جمله منطقه ایزدخواست اشاره و خاطرنشان کرد: با توجه به محدودیت‌هایی که در ایزدخواست وجود داشت دو میلیارد تومان برای این منطقه تخصیص داده شد که یک میلیارد تومان برای آب و یک میلیارد تومان برای خانه بهداشت ایزدخواست در نظر گرفته شده بود.

وی با اشاره به مشکلاتی که برای روستای خسروشیرین از توابع آباده وجود داشته است، خاطرنشان کرد: با وجود امکانی که از نظر سالن ورزشی در این منطقه ایجاد شده بود اما در زمینه راه دسترسی به این امکانات مشکلاتی وجود داشت و برای این منظور اعتباری 500 میلیون تومانی برای بهبود راه ارتباطی این منطقه تخصیص داده شد.

زارع از اختصاص 850 میلیون تومان در کل برای ساماندهی ورزش در شهرستان آباده خبر داد و تصریح کرد: برای تکمیل فرآیند ساخت مصلای جمعه آباده نیز مبلغ 100 میلیون تومان تخصیص داده شد.

نماینده مردم آباده، بوانات و خرمبید در مجلس شورای اسلامی به مسائل فرهنگی از جمله ساخت اماکنی برای فعالیت‌های فرهنگی در شهرستان آباده نیز اشاره و اظهار کرد: با توجه به اولویت و ضرورت رفع مسائل و دغدغه‌های بهداشت در آباده، ایجاد اماکن فرهنگی در این شهرستان از اولویت‌های ماده 180 قانون برنامه توسعه در سال آینده است.

منبع:تسنیم

کد مطلب: 336426