توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
ادامه درگیری‌های چین و آمریکا بر سر مسائل تجاری
پنجشنبه ۲ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۴۷
سخنگوی وزارت بازرگانی چین اعلام کرد این کشور از همه ابرازهای لازم برای دفاع از منافع تجاری خود در برابر آمریکا استفاده می‌کند.
به گزارش عرش نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از خبرگزاری رویترز؛ چین روز پنجشنبه اعلام کرد از همه ابزارهای ضروری استفاده خواهد کرد تا از منافع خود و شرکت های این کشور در برابر تحقیقات تجاری آمریکا دفاع کند. این مطلب را سخنگوی وزارت بازرگانی چین اعلام کرد.

نماینده تجاری آمریکا روز جمعه رسما از آغاز تحقیقات از چین درباره اقدام این کشور در سرقت مالکیت معنوی آمریکا خبر داد. این امر بعد از آن شروع شد که دونالد ترامپ رئیس جمهور این کشور روز دوشنبه از نماینده تجاری خود خواست تحقیق در مورد عملکرد چین را در زمینه مالکیت معنوی آغاز کند.

آغاز این تحقیق بر اساس بند 301 قانون تجارت مصوب سال 1974 درخواست می شود که به رئیس جمهور آمریکا اجازه می دهد برای حمایت از صنایع آمریکایی، به طور یک جانبه تعرفه‌های گمرکی اعمال کند.

این تصمیم که قرار بود اوایل ماه کنونی میلادی (اوت) گرفته شود، به تعویق انداخته شد تا کاخ سفید بتواند به فشارهای خود بر چین به منظور مشارکت بیشتر چین در حل تنش‌ها با کره شمالی ادامه دهد.

هنوز مشخص نیست که این تحقیقات به تحریم‌های تجاری منجر خواهد شد یا نه.

اتحادیه اروپا، ژاپن، آلمان و کانادا همگی پیش‌تر نگرانی‌ها را در مورد دزدی مالکیت معنوی از سوی چین ابراز کرده‌اند.انتهای پیام/
کد مطلب: 392325