توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
عرضه ۳۰ کتاب دفاع مقدس در نمایشگاه کتاپ پکن
يکشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۱۷
آژانس ادبی تماس با بیش از ۲۰ کتاب دفاع مقدس و ۳۰ کتاب کودک و نوجوان در نمایشگاه کتاب پکن حضور خواهد داشت.
به گزارش عرش نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران پویا،‌ بیست و چهارمین دوره نمایشگاه کتاب پکن از تاریخ 1 تا 5 شهریورماه در چین برگزار می‌شود. جمهوری اسلامی ایران با شعار «ایران، رویای رنگین جاده ابریشم» مهمان ویژه این دوره از نمایشگاه است.در این دوره نمایشگاه کتاب پکن 3 آژانس ادبی در غرفه ایران حضور دارند‌، آژانس ادبی تماس با بیش از 50 عنوان کتاب در زمینه ادبیات دفاع مقدس و کودک و نوجوان؛ آژانس ادبی کیا با بیش از 46 عنوان کتاب در زمینه ادبیات داستانی و آژانس ادبی پل با بیش از 60 عنوان کتاب در زمینه ادبیات داستانی.

آژانس ادبی تماس،‌ 20 عنوان کتاب در زمینه دفاع مقدس و 30 عنوان کتاب کودک و نوجوان را در این نمایشگاه معرفی خواهد کرد،‌ بروشور و کاتالوگ‌های معرفی این کتاب‌ها به زبان انگلیسی ترجمه شده است،‌ در این میان دو کتاب به زبان‌های انگلیسی و صربی منتشر شده‌اند و مابقی فارسی هستند.

آژانس ادبی تماس بیش از 10 قرار ملاقات با ناشران چینی و آژانس‌های ادبی خارج از چین تنظیم کرده است،‌ ارتباط با ناشران چینی از نمایشگاه کتاب ابوظبی که چین مهمان ویژه آن بود،‌ آغاز شده و قرار است در نمایشگاه کتاب پکن ادامه پیدا کند.هم‌چنین نمایندگان این آژانس ادبی قرار است در چهار نشست سخنرانی در موضوع ترویج کپی‌رایت در این نمایشگاه حضور داشته باشند.

قرارهایی با ناشرانی از کشورهای ژاپن،‌ تایلند،‌ مالزی و سایر کشورهای آسیای شرقی نیز تنظیم شده است تا مجموعه‌ای از ادبیات ایران معرفی شود. با وجود انتشار خبرهایی از محدودیت کتاب‌های دفاع مقدس در چین،‌ برخی نیز بر این باروند که اخیراً‌ ادبیات مقاومت در چین با استقبال مواجه شده و حتی در ترجمه تحت‌اللفظی نیز چینی‌ها عبارت «دفاع مقدس»‌ را برگزیده‌اند،‌ در این صورت می‌توان گفت‌، ادبیات دفاع مقدس ما اگر خوب عرضه شود مخاطبان گسترده‌ای در چین خواهد داشت.

انتهای پیام/
کد مطلب: 392127