توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
650 میلیون دلار کالا از مرز مهران به عراق صادر شد
دوشنبه ۵ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۴۸
معاون برنامه ریزی استانداری ایلام گفت: در سال جاری 650 میلیون دلاری کالا از مرز مهران به عراق صادر شده است.

به گزارش عرش نیوز؛حشمت الله عسگری اظهار داشت: ظرفیتهای مهم استان ایلام به خصوص در مرز مهران باعث شده این استان مورد توجه استانهای عراق از جمله میسان، دیاله و واسط باشد.

وی بیان داشت: گسترش روابط تجاری با کشور عراق و این سه استان از محوری ترین برنامه های دولت است که مرز مهران یکی از مهمترین پلهای ارتباطی محسوب می شود و در همین راستا در چند ماه گذشته ظرفیت صادرات از مرز بین‌المللی مهران به بیش از دو برابر رسیده است.

عسگری اظهار داشت: با توجه به صادرات بیش از 650 میلیون دلاری کالا از مرز مهران در هفت ماهه گذشته این مرز از اهمیت ویژه ای در میان مرزهای کشور برخوردار است و این مرز فرصتی برای توسعه تجاری و اقتصادی کشور است که باید از این فرصت ‏به نحو مطلوب و عالی ‏استفاده کرد. ‏

این مسئول با بیان اینکه بخش خصوصی استان ایلام به دنبال ایجاد ارتباط قوی اقتصادی و تجاری با کشور عراق و استان میسان هستند، افزود: گرچه استان ایلام از لحاظ کارخانه های تولیدی در رده پایینی قرار دارد اما این استان می تواند پل ارتباطی به استانهای همجوار با کشور عراق باشد.

وی تصریح کرد: مطالعه دقیق کارشناسی در مرز بین المللی مهران با عراق صورت گرفته و فعالیت های اقتصادی گسترده ای در این پایانه مرزی در حال انجام است.

منبع:مهر

کد مطلب: 324726