توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
استاندار خراسان شمالی:
۶۰ میلیارد ریال تجهیزات پزشکی برای خراسان شمالی خریداری شد
يکشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۸:۴۰
استاندار خراسان شمالی گفت: در سال جاری ۶۰ میلیارد ریال تجهیزات پزشکی برای شهرستان‌های خراسان شمالی خریداری شد که در طول چندین سال گذشته بی‌سابقه بوده است.
به گزارش عرش نیوز و به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان شمالی، سید علی‌اکبر پرویزی در دیدار با مدیرکل پزشکی قانونی استان اظهار داشت: خرید تجهیزات پزشکی با توجه به نیاز و ضرورت استان یک تکلیف ملی و بر عهده وزارتخانه‌های مرتبط است اما از اعتبارات استانی خریداری شد.

وی بابیان اینکه پزشکی قانونی علاوه بر رسیدگی به شکایات و پرونده‌های مردم وظایف مهم دیگری دارند، افزود: نقش پزشکی قانونی در اعاده حقوق مردم بسیار مهم و مؤثر است و اگر تجهیزات و امکانات پزشکی آن‌ها کامل نباشد حقوق مردم ضایع می‌شود.

پرویزی خاطرنشان کرد: خریداری دستگاه‌هایی همچون «سی‌تی‌اسکن» برای شهرستان اسفراین، ماموگرافی برای شهرستان شیروان، دستگاه دیالیز، تأمین آمبولانس و حتی خرید تمام تجهیزات برای بیمارستان‌های در حال احداث بجنورد و آشخانه از مهم‌ترین اقدامات ما در حوزه کمک به خرید تجهیزات پزشکی در سال جاری است.

مدیرکل پزشکی قانونی استان نیز گفت: به‌زودی می‌خواهیم ساختمان مرکز پزشکی قانونی بجنورد، اداره کل و ستاد را از هم جدا کنیم و فضای داخلی آن را تجهیز کنیم.

بابک سلحشور افزود: اکثر نمونه‌های این مرکز به مشهد ارسال می‌شود بنابراین برای گرفتن جواب دو تا سه ماه معطل می‌شویم که ممکن است خللی در برخی پرونده‌های مهم ایجاد کند بنابراین برای تسریع درروند پرونده‌ها آزمایشگاهی تخصصی راه‌اندازی خواهیم کرد.

وی اظهار داشت: تاکنون استانداری نگاه مثبتی به مجموعه پزشکی قانونی استان داشته که امیدواریم با همکاری و توجهات استانداری بتوانیم سطح کیفی و کمی این اداره کل را ارتقا دهیم.
کد مطلب: 354228