توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
رئیس شوراهای حل اختلاف سیستان و بلوچستان:
فعالیت شوراهای حل اختلاف اقدامی مناسب در پیشگیری از وقوع جرم است
سه شنبه ۱۷ تير ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۰۷
رئیس شوراهای حل اختلاف سیستان و بلوچستان گفت: فعالیت و اقدامات شوراهای حل اختلاف اقدامی مناسب در راستای پیشگیری از وقوع جرم در سطح جامعه است.
عرش نیوز؛محمدرضا طاهری اظهار کرد: ماه مبارک رمضان فرصتی مناسب برای رفع کدورت‌ها و عمل به دستورات قرآن کریم در زمینه صلح و سازش و وحدت و همبستگی است و با توجه به اینکه سیستان و بلوچستان جایگاه ویژه‌ای در بحث صلح و سازش دارد، طی سالیان اخیر بسیاری از مشکلات و اختلافات مردم از طریق ریش‌سفیدان، بزرگان و معتمدان منطقه حل و فصل شده است.

 
معاون قضایی رئیس کل دادگستری سیستان و بلوچستان گفت: شوراهای حل اختلاف جایگاه واقعی خود را در سطح جامعه پیدا کرده و با همکاری و مساعدت بزرگان و ریش سفیدان پرونده‌های بسیار مهمی را حل و فصل می کنند به گونه‌ای گه طی چند روز اخیر در ماه مبارک رمضان ماه عفو و بخشودگی با استفاده از ظرفیت بزرگان و ریش‌سفیدان توانستند با اقدامی بزرگ ریشه اختلافات کهنه و قدیمی را بین 2 طایفه خشکانده و بذر صلح و دوستی را در میان آن‌ها بکارند.

 
طاهری گفت: با توجه به ارائه آموزش‌های کاربردی به اعضای شوراهای حل اختلاف و تعامل و ترغیب اعضای شوراها به سمت تحقق عدالت مشارکتی و عدالت ترمیمی توسط این معاونت و همچنین سیاست‌گذاری‌های کلان ریاست کل دادگستری استان، آموزش‌های ارائه شده به اعضای شوراها مثمرثمر واقع شده به‌طوریکه اعضای شوراهای حل اختلاف موفق شده‌اند در سال‌جاری چندین پرونده‌ مهم نظیر پرونده فوق را حل و فصل کنند.

 
طاهری در پایان با تاکید بر اینکه انتقام‌گیری شخصی موجب دامن‌زدن به دشمنی‌ها و اختلافات بیشتر می‌شود، تصریح کرد: ارتقای فرهنگ صلح و سازش در جامعه یکی از رویکردها و برنامه‌های توسعه قضایی است که این مهم باید از طریق فرهنگسازی و تبیین جایگاه صلح و سازش و فواید آن و افزایش سطح آگاهی افراد در جامعه نهادینه شود.
فارس
کد مطلب: 283029