توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
رئیس کمیسیون انرژی مجلس:
مجلس با اتخاذ تدابیر لازم اجازه تاثیرگذاری قیمت نفت بر بودجه را نخواهد داد
پنجشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۲۴
رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به کاهش قیمت نفت، مجلس شورای اسلامی سعی خواهد کرد با اتخاذ تدابیر لازم در بودجه 94 اجازه ندهد نوسانات قیمت نفت در بازار های جهانی بودجه کل کشور را تحت تاثیر قرار دهد.

به گزارش عرش نیوز؛علی مروی صبح امروز در بازدید از فازهای پارس جنوبی اظهار داشت: پارس جنوبی از اهمیت خاصی در صنعت نفت برخوردار است و برای توسعه و پیشرفت این منطقه اهتمام ویژه‌ای داریم.

وی افزود: مجلس شورای اسلامی در راستای توسعه و تکمیل فازهای در دست اجرا به ویژه فازهای اولویت‌دار اهتمام ویژه‌ای دارد و شاهد همکاری مناسبی بین مجلس و وزارت نفت هستیم.

رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: تدابیر لازم برای توسعه میادین مشترک نفت و گاز توسط مجلس اتخاذ شده و امیدواریم به اهداف خود برسیم.

مروی با اشاره به نشست با مسئولان وزارت نفت تصریح کرد: شب گذشته نشست ارزشمندی بین اعضای کمیسیون انرژی با وزیر و مسئولان ارشد وزارت نفت برگزار شد و ما در کمیسیون انرژی تلاش خواهیم کرد تا با انجام مجموعه‌ای از اقدامات، توسعه میادین مشترک با شتاب بیشتری تحقق یابد.

وی بیان کرد: با توجه به کاهش قیمت نفت، مجلس شورای اسلامی سعی خواهد کرد با اتخاذ تدابیر لازم در بودجه 94 اجازه ندهد نوسانات قیمت نفت در بازار های جهانی بودجه کل کشور را تحت تاثیر قرار دهد.

رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: به پیشنهاد کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، اخیرا کارگروهی متشکل از وزارت نفت، صندوق توسعه ملی و بانک‌ها به منظور اولویت دهی به توسعه میادین مشترک برگزار شده است که امیدواریم به اهداف مورد نظر برسیم.

مروی اضافه کرد: کمیسیون انرژی از راهکارهای ارائه شده با هدف شتاب بخشی در طرح‌های توسعه‌ای پارس جنوبی حمایت خواهد کرد و پیش بینی می‌کنیم سال آینده شاهد اقدامات بسیار خوبی در این زمینه باشیم.

وی یادآور شد: وزارت نفت برای توسعه فازهای پارس جنوبی مصمم است و مجلس شورای اسلامی نیز همکاری لازم برای این مهم را انجام می‌دهد.

منبع:فارس

کد مطلب: 353021