توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
استاندار مازندران:
زیرساخت‌های استان مازندران در شرایط بحرانی اولویت‌بندی شود
شنبه ۲۰ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۱۳
استاندار مازندران با اشاره به اینکه موضوع پدافند غیرعامل از تمرکز زدایی باید به صورت عمومی و همگانی درآید گفت: زیرساخت‌های استان مازندران در شرایط بحرانی احصا و اولویت‌بندی شود.
به گزارش عرش نیوز؛ربیع فلاح جلودار صبح امروز در جلسه شورای پدافندغیرعامل مازندران در استانداری، با تاکید بر افزایش آموزش های مردمی در حوزه پدافند غیرعامل، اظهار داشت: تهدیدات صورت گرفته در شرایط بحران باید به مردم به خوبی آموزش ارائه شود.

رئیس شورای پدافند غیرعامل مازندران با اشاره به اینکه موضوع پدافند غیرعامل از تمرکز زدایی باید به صورت عمومی و همگانی درآید، خاطرنشان کرد: زیرساخت‌های استان در شرایط بحرانی احصا و اولویت‌بندی شود.

استاندار مازندران با بیان اینکه بحران برف سال قبل همه مسئولان استان را غافلگیر کرده بود، تصریح کرد: با تقویت پیش آگاهی نسبی و تمرکز زدایی روی پدافند غیرعامل، می‌توانستیم در کوتاه ترین زمان ممکن نسبت به مدیریت بحران در منطقه اقدام کنیم.

وی با اعلام اینکه مشارکت عمومی دستگاه‌های اجرایی و نظارتی برای تحقق پدافند غیرعامل در استان بسیار ضروری است، افزود: نقش مردم، سازماندهی و آموزش شهروندان نسبت به پدیده‌های زیستی از ضرورت‌هایی بوده که در مقابله با حوادث غیرمترقبه می توانیم بسیار پررنگ تر کنیم.

استاندار مازندران با اشاره به اینکه هیچ مشکل ضدامنیتی در استان وجود ندارد، تصریح کرد: دستور کار امروز شورای تامین رفع تنگناهای حوزه اشتغال، سرمایه‌گذاری و تولید است.

فلاح با بیان اینکه در ارتقا شاخص‌های پدافندغیرعامل باید اقدامات جدی‌تری صورت گیرد، افزود: با تقویت این فرهنگ، نسبت به ارتقا شاخص‌های امنیتی در مازندران باید گام برداریم.

وی با اعلام اینکه مسئولان استانی باید وظیفه تکریم ارباب رجوع را در ادارات خود تقویت کنند، تصریح کرد: از طریق مدیریت در این فرهنگ می‌توانیم جلوی هر نوع تهدیدات و بحران‌های احتمالی را بگیریم.

استاندار مازندران با اشاره به اینکه جامعه ما در زمینه پدافند غیرعامل آشنایی ندارد، افزود: از توان پایگاه‌های مقاومت استان برای فرهنگ‌سازی مقوله پدافندغیرعامل باید استفاده و بهره گیری کرد.

فلاح با انتقاد از نقش رسانه استانی تبرستان در ترویج فرهنگ پدافند غیرعامل، گفت: علیرغم حمایت‌های مسئولان استانی نسبت به این رسانه در مازندران، متاسفانه نقش این دستگاه فرهنگی در پوشش اخبار مهم مناطق دورافتاده استان کمرنگ بوده است.

وی با اشاره به اینکه اطلاع رسانی رسانه ملی در شرایط بحرانی بسیار مهم است، افزود: متاسفانه بدون تجزیه و تحلیل اتفاقات، رسانه صدا و سیما صرفا نسبت به نقد عملکرد مسئولان می‌پردازد.

استاندار مازندران با بیان اینکه مازندران در دوران دفاع مقدس و انقلاب بیش از 10 هزار و 400 شهید تقدیم اسلام کرده است، تصریح کرد: باید همه رسانه‌ها و دستگاه‌های فرهنگی مازندران در ترویج فرهنگ پدافندغیرعامل پیشگام باشند.

منبع:تسنیم

کد مطلب: 353427