توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
تفاهم‌نامه سلامت بین شهرک‌های صنعتی و علوم پزشکی اراک منعقد شد
پنجشنبه ۶ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۲۰:۰۴
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان مرکزی گفت: تفاهم‌نامه سلامت بین شهرک‌های صنعتی و علوم پزشکی اراک منعقد شد.
به‌گزارش عرش نیوز، حامد یحیی عصر امروز در نشست فعالان‌عرصه پژوهش وتحقیقات حوزه‌صنعت و سلامت استان که با حضور معاون وزیر بهداشت برگزار شد، با اشاره به اینکه تمامی دانشگاه‌ها به ویژه دانشگاه علوم پزشکی باید با صنایع تعامل خوبی داشته باشد اظهارداشت: عناصر دانش‌بنیان‌در دانشگاه به تولیددانش می‌پردازند واین مهم در پژوهشگاه پرورش داده می‌شود و شرکت‌های دانش بنیان می‌توانند از ان بهره مند شوند.

وی افزود: بعد از بهره‌مندی شرکت‌های دانش‌بنیان از دانش باید دراین بخش سرمایه‌گذاری شود که این مهم می‌تواند در تولید نقش بسیار مهمی داشته باشد و فن بازار آمادگی همکاری با دامشگاه‌علوم پزشکی را در این بخش دارد و وزارت بهداشت می‌تواند هرگونه نیازمندی که دارد اعلام کند تا فن بازار در این راستا کمک کند.

مدیرعامل شهرک‌های‌صنعتی استان مرکزی تصریح‌کرد: وزارت بهداشت‌ممکن است دانش دارویی را داشته باشد ولی این مهم تجاری نشده باشد که این بخش می‌تواند با جذب سرمایه‌گذار در این مورد گام بردارد.

یحیی بااشاره به اینکه باید بر روی طرح‌های کلیدی سرمایه‌گذاری شود گفت: موارد بسیاری در وزارت بهداشت وجود دارد که می‌تواند به فن بازار ارجاع داده شود و در این بخش برای توسعه و یا تولید آن سرمایه‌گذار پیدا شود.

وی‌افزود: در راستای تعامل به دانشگاه‌علوم‌پزشکی فن‌بازار می‌تواند در عملی‌کردن موارد علمی گام بردارد که درحال حاضر دانشگاه و صنعت در راستای رسیدن به اهداف خود در یک موازات حرکت می‌کنند.

مدیرعامل شهرک‌های صنعتی استان‌مرکزی تصریح کرد: در این راستا تفاهم نامه‌ای بین علوم پزشکی اراک و شرکت شهرک‌های صنعتی به منظور تعامل بیشتر و حرکت در مسیر سلامت منعقد شده است.

منبع: تسنیم
کد مطلب: 335526