توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
زنان سراسر کشور زیر پوشش طرح سفرنامه سلامت و امید قرار می‌گیرند
سه شنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۴۸
رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر کشور گفت: زنان سراسر کشور زیر پوشش طرح سفرنامه سلامت و امید قرار می‌گیرند.
به گزارش عرش نیوز؛فرحناز رافع صبح امروز در دیدار با استاندار ایلام، اظهار کرد: این جمعیت طرح خادمان حرم مهرورزی را در پایانه مرزی مهران به منظور خدمات دهی به زائران حسینی اجرا می‌کند.

وی افزود: طرح خادمان حرم مهرورزی جمعیت هلال احمر روز اربعین حسینی با هدف کمک به بهبود سلامت عزاداران حسینی مشرف شده به کربلا معلی در پایانه مرزی مهران اجرا می شود.

رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر کشور تصریح کرد: چادرهایی ویژه بانوان و آقایان در قالب این طرح برای ارائه خدمات رایگان پزشکی، دارویی و بسته های بهداشتی به عزاداران حسینی در محل پایانه مرزی مهران و محل ورود و خروج زوار دایر می شود.

وی گفت: پزشکان، پیراپزشکان و امدادگران در این چادرها بسته های بهداشتی، خدمات درمانی، دارویی و کنترل فشار خون را به زائران ارائه می کنند.

رافع عنوان کرد: پیش بینی می شود 100 هزار نفر در روز اربعین حسینی در قالب این طرح خدمات دریافت کنند.

وی همچنین به دیگر خدمات این جمعیت به زائران اباعبدالله الحسین(ع) در مرز مهران اشاره کرد و افزود: با توجه به اینکه فعالیت های داوطبان جمعیت هلال احمر بر اساس مشارکت های مردمی انجام می شود دعوت از خیرین برای تهیه غذای زائران و هماهنگی با سازمان امداد و نجات برای تهیه پتو برای کسانی که یک شب در مهران بیتوته می کنند از جمله امکاناتی است که تلاش می شود در اختیار زائران در مرز مهران قرار گیرد.

رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر کشور گفت: زنان سراسر کشور زیر پوشش طرح سفرنامه سلامت و امید قرار می‌گیرند.

رافع افزود: در اجرای این طرح بیماری های رایج کشور در استان ها شناسایی و با استفاده از فرهنگ سازی، استفاده از ظرفیت پزشکان داوطلب هلال احمر و ترویج سلامتی برای کاهش بیماری ها اقدام می‌شود.

وی افزود: این طرح 27 مهرماه از استان گلستان آغاز و پس از استان اصفهان 9 آبان ماه در استان ایلام اجرا می شود.

رئیس سازمان داوطلبان هلال احمر با بیان اینکه جامعه هدف این طرح زنان هستند بیان کرد: طرح مذکور قرار است در 12 استان کشور اجرایی و سپس سراسر کشور را پوشش دهد.

وی افزود: با اجرای این طرح ضمن تقویت مجامع نیکوکاری، خانه های داوطلب، کمک های مردمی و برپایی چادرهای سلامت قصد داریم با تمام توان، ظرفیت داوطلبان را به سمت کاهش بیماری ها و سرطان های رایج در حوزه زنان به کار ببریم.

رافع عنوان کرد: رویکرد این طرح پیشگیری و آموزش بوده و قبل از اجرای طرح در هر استان و شهر آماری از طریق پایش سلامت شهروندان شهر انجام خواهد شد.

وی افزود: در این طرح در چهار شهرستان استان ایلام خانه های داوطلب تخصصی امید و سلامت راه اندازی شود.

منبع:تسنیم

کد مطلب: 318020