توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
سرمربی تیم ملی بوکس: رسیدن به المپیک ریو مهمترین هدف است
چهارشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۳۲
سرمربی تیم ملی بوکس کشور گفت: برای رسیدن به المپیک 2016 ریودوژانیروی برزیل هدفگذاری و برنامه ریزی کرده ایم.
به گزارش عرش نیوز؛'اکبر احدی' افزود: پس ازبرگزاری مسابقات قهرمانی کشور در لرستان(در آذرماه گذشته) 35 بازیکن به اردوی انتخابی تیم ملی دعوت شده اند.

وی ادامه داد: تمامی ورزشکاران راه یافته به این اردو پس از پایان مسابقات قهرمانی کشور با افت شدید جسمانی روبه رو هستند که این امری طبیعی است و در ادامه می توانند به شرایط آرمانی خوبی برسند.

احدی گفت: تیم ملی ایران تمام توان خود را برای کسب سهمیه المپیک به کار بسته است و حضور در مسابقات آسیایی و جهانی در واقع سکوی پرتاب ما به سوی المپیک 2016 ریودوژانیروی برزیل است.

وی افزود: مسابقات قهرمانی آسیا طی تیرماه سال آینده در تایلند ومسابقات قهرمانی جهان مهرماه همان سال درکشور قطر برگزار می شود و در واقع قاره کهن وپهناور آسیا درسال آینده میزبان دو رویداد مهم ورزشی در رشته بوکس است که برترین های آن مسافر المپیک ریو هستند که امیدواریم بوکسورهای جوان و با انگیزه ایران نیز در جمع المپیکی ها باشند.

وی با اشاره به حضور چهار ورزشکار اذربایجان غربی در جمع بازیکنان اردوی انتخابی بوکس کشور، اظهارکرد: ورزشکاران تیم آذربایجان غربی حضور موفقی در رقابتهای کشوری وانتخابی تیم ملی داشتند و موفق شدند با غلبه بر حریفان به مرحله بعدی اردوی تیم ملی راه پیدا کنند و برای ادامه کار در اردو ماندگار شدند.

احدی گفت: حضور همزمان چهار بازیکن از آذربایجان غربی در این دوره از اردوها برای شخص من افتخار بزرگی است چرا که این استان و ورزشکاران سخت کوش و تلاشگر آن شایستگی راهیابی به مراحل بالاتر را دارند و این امر نشان از توجه مسئولان هیات بوکس و مربیان دلسوز این استان به این رشته است.

'یونس حسن پور' در وزن 81 کیلوگرم دارنده مدال طلای کشوری، هادی ماکویی در وزن 64 کیلوگرم، امین بخشی زاده در 69 کیلوگرم، وحید ابراهیمی در 91 کیلوگرم چهار ورزشکار استان آذربایجان غربی هستند که هم اکنون در اردوی تیم ملی به سر می برند.

حسن پور به طور مستقیم و سه بوکسور دیگر پس از کسب پیروزی در مبارزات انتخابی این اردو (طی سه روز گذشته) به مرحله دوم راه یافته اند.

منبع:ایرنا
کد مطلب: 352518