توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
امام جمعه سمنان:
مشکلات کشور را به برجام گره نزنید/ جریان «آشتی ملی» بازسازی فتنه 88 بود/ مردم با هم قهر نیستند
جمعه ۲۹ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۲۹
امام جمعه سمنان گفت: مشکلات کشور را به برجام گره نزنید؛ بیکاری، گرانی، تبعیض و حقوق‌های نجومی امروز وجود دارد.
به گزارش عرش نیوز، آیت‌الله سیدمحمد شاهچراغی ظهر امروز در خطبه‌های آیین سیاسی عبادی نماز جمعه این هفته سمنان که با حضور پرشور مردم و مسؤولان در مسجد امام خمینی (ره) این شهر برگزار شد، اظهار کرد: مقام معظم رهبری فرموده‌اند برخی می‌گویند اگر برجام نبود، جنگ بود و این دروغ است. برجام هست؛ اما احتمال جنگ هم هست.

 
شاهچراغی ادامه داد: رهبر فرزانه فرموده‌اند برخی می‌گویند اگر برجام نبود، جنگ بود و این دروغ است؛ برجام هست اما جنگ هم احتمال دارد. مشکلات کشور را به برجام گره نزنید. بیکاری، تبعیض و گرانی و حقوق‌های نجومی امروز وجود دارد.

 
جریان «آشتی ملی» بازسازی فتنه 88 بود/ مردم با هم قهر نیستند

 
امام جمعه سمنان به طرح جریان «آشتی ملی» اشاره کرد و گفت: این آشتی ملی تقریباً بازسازی فتنه 88 بود؛ مردم که با هم قهر نیستند و مقام معظم رهبری نیز فرمودند کسانی که در عاشورا جنایت کردند و بسیجیان را مورد ضرب و شتم قرار دادند، مردم با آنان آشتی نخواهند کرد.

 
اعراب دم خود را به آمریکا گره نزنند

 
امام جمعه سمنان افزود: داعش برای امت اسلامی بلایی شده و اعضای این گروهک تروریستی با سلاح آمریکایی‌ها و پول سعودی‌ها به جان مسلمانان افتاده‌اند.

 
شاهچراغی بیان داشت: اخیراً سران عرب به فکر افتادند به همراه رئیس‌جمهوری دیوانه آمریکا علیه ایران وحدتی ایجاد کنند؛ اما ما به آنها می‌گوییم دم خود را به آمریکا گره نزنید؛ این خانه‌ها عنکبوتی است و اگر همه دنیا جمع شوند، نمی‌توانند علیه ایران کاری کنند.

 
عده‌ای می‌خواهند بین مردم و روحانیت تفرقه بیندازند

 
وی با گرامیداشت یاد و خاطر روحانی شهید محلاتی اظهار کرد: روز روحانیت و دفاع مقدس در پیش است و روحانیت اصیل کسی بوده که علم و عمل او با هم همراه باشد و اگر با خدمت به مردم باشد، بسیار ارزشمند است.

 
امام جمعه سمنان گفت: جامعه روحانیت برای مردم محترم و گرامی هستند و کسانی که می‌خواهند بین مردم و روحانیت تفرقه بیندازند، این آرزو را به گور خواهند برد؛ جامعه روحانیت بیش از 5 هزار شهید داده است.

 
مردم با همه گرفتاری‌هایشان به میدان آمدند

 
شاهچراغی در ادامه به حضور یکپارچه مردم در راهپیمایی باشکوه یوم‌الله 22 بهمن اشاره کرد و گفت: مردم با همه گرفتاری‌هایشان در این روز به میدان آمدند و به ندای رهبری پاسخ دادند و با شور و شعور ملی به دشمن فهماندند که عاشق امام و ولایت هستیم.

 
وی بیان کرد: رهبر آگاه و فرزانه انقلاب اسلامی، مردم را در جریان مسائل گوناگون قرار می‌دهند و مردم با ارشاد مقام معظم رهبری در مسیر انقلاب و نظام حرکت می‌کنند.

 
خدمت صادقانه به مردم انسان را به خدا نزدیک می‌کند

 
وی گفت: کسانی که مال حرام می‌خورند، مانند این است که آتش جهنم را می‌بلعند و کسانی که غیبت می‌کنند، مانند این است که گوشت سگ جهنمی را می‌خورند و شرط خاموش کردن این آتش‌ها، تقوا و توبه است.

 
امام جمعه سمنان بیان کرد: انسان برای کمال معنوی آفریده شده است و کمال مطلق انسان را به خدا نزدیک می‌کند؛ ارکان کمال در سه کلمه است که باید عملیاتی و اجرایی شود؛ پاکی، بندگی و خدمت به مردم.

 
شاهچراغی گفت: کنار هم گذاشتن این سه، انسان را به خدا نزدیک می‌کند و انسان باید همواره در این مسیر گام بردارد.

 
وی اضافه کرد: بهشت جای انسان‌های پاک است و برای وارد شدن به این درجه و مکان یکی از کارها این بوده که انسان خود را به رذایل اخلاقی آلوده نکند.

 
امام جمعه سمنان تصریح کرد: خدمت صادقانه به مردم یکی از دلایلی است که انسان را به خدا نزدیک می‌کند؛ مردم همواره با انتخاب سروکار دارند، اما باید بدانند برای طی این مسیر یک سرمشق و الگو لازم است که بهترین الگو حضرت محمد (ص) است که در میدان جنگ نیز به اصول رزمنده پایبند بود.
کد مطلب: 391812