توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا:
خدمات اجتماعی و سیاسی شهید پاک‌نژاد در راه مردم بود
چهارشنبه ۵ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۰۵
دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا گفت: خدمات اجتماعی و سیاسی شهید پاک‌نژاد تماماً در راه مردم بود.
به گزارش عرش نیوز؛سرلشکر سیدیحیی رحیم‌صفوی صبح امروز در کنگره بزرگداشت شهید رضا پاک‌نژاد، نماینده مردم یزد در دور اول مجلس شورای اسلامی با ابلاغ سلام مقام معظم رهبری به خانواده این شهید اظهار داشت: ما برای سنجش انسانها و یا قضاوت راجع به یک نفر چه شاخصه‌هایی را می‌توانیم تعریف کنیم.

وی اضافه کرد: باید دید که با چه تواضع و سنجشی می‌توانیم انسانها را وزن کنیم. در این رابطه به نظر می‌رسد 4 شاخص مهم باشد که اولین مورد این است که اندیشه و تفکر جهان‌بینی آن انسان چگونه بوده است.

مشاور عالی مقام معظم رهبری خاطرنشان کرد: دوم اخلاق و رفتار و سوم عملکرد و خدمت سیاسی و اجتماعی و یا مسئولیت‌پذیری وی را باید در نظر گرفت که آیا در مقابل جامعه و مردم مسئولیت‌پذیر بوده است.

رحیم‌صفوی تصریح کرد:‌ چهارمین مورد نحوه زندگی و نحوه مرگ انسان است که این موضوع، موضوع خیلی مهمی است که انسان چطور زندگی کند و چطور بمیرد.

وی تأکید کرد: اگر بخواهیم این شاخصه‌ها را در این همایش مطرح کنیم در ابتدا باید در خصوص تفکر صحبت کنیم که در این زمینه اول باید به نوشته‌ها و کتاب‌های فردی مراجعه کنیم که ببینیم چه نوشته و دنیا و انسانها را چگونه دیده است.

مشاور عالی مقام معظم رهبری خاطرنشان کرد: اینکه فردی در فتنه‌ها چه موضع سیاسی می‌گیرد بسیار مهم است؛ کتاب نوشتن کار سختی است و این بزرگوار در طول حیات پر برکت خود توانسته 110 کتاب بنویسند.

رحیم‌صفوی خاطرنشان کرد: این یک کار عادی نیست و شاید عنایت خداوند بوده است. شهید پاک‌نژاد علم و دین را در کنار هم مهم شمرد.

وی تأکید کرد: ممکن است برخی از انسانها به گونه‌ای بیندیشند و به گونه‌ای صحبت کنند اما کاری دیگری انجام دهند.

مشاور عالی مقام معظم رهبری تصریح کرد: ما در طول تاریخ 35 ساله انقلاب داشته‌ایم افرادی که به گونه‌ای برای رأی آوردن برای مردم صحبت می‌کردند اما به گونه‌ای دیگر عمل می‌کردند.

رحیم‌صفوی افزود: اگر انسانی از اول زندگی تا آخر زندگی تفکر و اندیشه دینی و سیاسی در صراط حق و مستقیم حرکت کرد این انسان، انسانی عاقبت به خیری است.

وی اضافه کرد: اگر یک انسان از قبیل این چنین انسانها از قبل از انقلاب از امام و ولایت فقیه و خط فکری سیاسی آنها حمایت می‌کرد و تا آخر از این مسیر خارج نشده و حوادث آن کج و معوج نکرده است انسانی خوشبخت است.

مشاور عالی مقام معظم رهبری با اشاره به اینکه شاخصه دوم اخلاق و رفتار است گفت: انسانها همانطور که فکر می‌کنند عمل می‌کنند. فکر ما در رفتار و گزینش‌های ما و اینکه با مردم چگونه مواجه شویم بسیار مهم است.

رحیم‌صفوی گفت: شاخصه سوم هم عملکرد، خدمات اجتماعی و سیاسی و مسئولیت‌پذیری است. اگر انسانهایی عالم باشند و عمل خوب نداشته باشندبه درد نظام و ملت نمی‌خورند.

منبع:تسنیم

کد مطلب: 334914