توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
معاون استاندار کردستان:
کارکرد طرح‌های توسعه کردستان رفع آشفتگی در ساختار فضای استان است
شنبه ۱ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۴۱
معاون امور عمرانی استاندار کردستان گفت: بهترین کارایی که طرح‌های توسعه و عمران نواحی می‌تواند داشته باشد رفع آشفتگی در ساختار فضایی استان است.
به گزارش عرش نیوز؛امیر قادری ظهر امروز در جلسه شورای برنامه‌ریزی استان کردستان با محوریت بررسی طرح توسعه و عمران ناحیه شمالی کردستان با یادآوری طرح‌های جامع در سطح استان اظهار کرد: 3 ناحیه مرکز، شرق و شمال در استان وجود دارد که طرح ناحیه مرکز در دستورکار شورای عالی معماری و شهرسازی کشور است و امیدواریم به تصویب برسد.

وی گفت: طرح ناحیه شرق استان نیز در شورای عالی معماری و شهرسازی کشور به تصویب رسیده است.

معاون امور عمرانی استاندار کردستان با تاکید بر لزوم استفاده از طرح‌های ناحیه‌ای استان خاطرنشان کرد: این طرح‌ها هم باید در کمیته برنامه‌ریزی شهرستان‌های استان مورد نظر فرمانداران باشد و هم در دستگاه‌های اجرایی و بانک‌های عامل که بحث پرداخت تسهیلات مطرح است باید در نظر گرفته شود.

وی گفت: هدف از طرح توسعه و عمران نواحی، مدیریت خردمندانه، هدایت توسعه و استفاده از زمین، ارائه الگوی سازماندهی ساختار فضایی و تعیین مکان های مناسب و ارائه سیاست های هدایت و کنترل توسعه است.

قادری افزود: در طرح های توسعه و عمران نواحی استان هم پهنه بندی و هم ضوابط و مقررات وجود دارد.

وی با اشاره به سرگردانی‌هایی که ارباب رجوع در کارگروه‌های مختلف دارند گفت: با توجه به این که ارباب رجوع مدت زمان زیادی برای حصول نتیجه نیاز دارد اگر دستگاه های اجرایی در بدو ورود به طرح های توسعه و عمران نواحی به آن توجه کنند قطعا با اینگونه مشکلات مواجه نخواهیم بود.

معاون امور عمرانی استاندار کردستان خاطرنشان کرد: بهترین کارایی که طرح‌های توسعه و عمران نواحی می‌تواند داشته باشد رفع آشفتگی در ساختار فضایی استان است.

وی گفت: طرح‌های توسعه و عمران نواحی را که در جلسات شورای برنامه ریزی استان مطرح می‌شود می توان استفاده کرد و از طریق آن به استعلام ها پاسخ گفت.

قادری با اشاره به کارایی مناسب طرح‌های توسعه و عمران نواحی در استان خاطرنشان کرد: پنجره واحد سرمایه گذاری نیز که در استان تشکیل شده می‌تواند به طور مناسب از ظرفیت طرح‌های توسعه و عمران نواحی بهره برداری کند.

منبع:تسنیم

کد مطلب: 333014