توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
هیئت ریاض پیشنهاد انصارالله یمن برای تشکیل دولت وحدت ملی را رد کرد
پنجشنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۰۲:۰۴
نخست وزیر دولت مستعفی یمن گفت که وی پیشنهاد جنبش انصارالله برای تشکیل دولت وحدت ملی را رد کرده است.
به گزارش گروه بین الملل عرش نیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم، "احمد بن داغر" نخست وزیر دولت مستعفی و فراری یمن چهارشنبه پیشنهاد جنبش انصارالله را برای تشکیل دولت وحدت ملی، رد کرد.

وی همچنین مدعی شد انصارالله وحدت ملی و اقتصاد این کشور را که از یک سال جنگ به شدت آسیب دیده است ، با خطر مواجه کرده است.

بن داغر که در جمع خبرنگاران در ریاض سخن می گفت افزود نیروهای انصارالله و متحدان آنها باید سلاح های خود را زمین گذارند و از مناطقی که به تصرف خود در آورده اند از جمله صنعا پایتخت این کشور خارج شوند.

در حالی که گفتگوهای صلح بین دولت فراری و جنبش انصارالله در کویت با بن بست مواجه شده است بن داغر هشدار داد: «خروج انصارالله از نهادهای حکومتی مسئله ای غیر قابل گفتگو است و براساس قانون اساسی حکومت تنها مرجعی است که باید در کشور سلاح های سنگین دراختیار داشته باشد.»

در طول گفتگوهایی که بیست و یکم آوریل تحت نظارت سازمان ملل متحد برگزار شد ، جنبش انصارالله و متحدان آن از جمله حامیان علی عبدالله صالح رئیس جمهوری سابق یمن تشکیل دولت انتقالی توافقی را پیش شرط اجرای قطعنامه 2216 عنوان کرده اند.

نخست وزیر دولت مستعفی و فراری یمن به « کسانی که تشکیل دولت وحدت ملی را پیش از تحویل دادن سلاح درخواست می کنند » حمله و تاکید کرد یمن که یکشنبه بیست وششمین سالگرد یکپارچگی خود را جشن می گیرد در برابر انتخابی تاریخی یعنی حفظ یکپارچگی خود یا خطر تجزیه قرار دارد.»
کد مطلب: 390318