توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
حداقل 5 اثر استان سمنان قابلیت ثبت جهانی دارد/ چشمه‌علی دامغان ثبت جهانی می‌شود
چهارشنبه ۲۹ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۴۵
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سمنان با بیان اینکه حداقل پنج اثر این استان قابلیت ثبت جهانی دارد، گفت: چشمه‌علی دامغان در سال ۹۷ ثبت جهانی می‌شود.
به گزارش عرش نیوز به نقل از فارس ،محمد جهانشاهی ظهر امروز در نشستی با خبرنگاران با بیان اینکه حداقل پنج اثر استان سمنان قابلیت ثبت جهانی دارد، اظهار کرد: در سال ۹۷ یکی از این آثار به ثبت جهانی خواهد رسید و از مجموعه چشمه‌علی دامغان به‌عنوان این اثر یاد کرد.

وی از کاروانسراها، جاده سنگ‌فرش، تپه حصار دامغان و تاریخانه این شهر ازجمله مکان‌هایی یاد کرد که قابلیت اثر ثبت جهانی دارند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سمنان بحث توسعه صنعت گردشگری را از اولویت‌های برنامه سال جاری عنوان و اذعان کرد: افزایش مشارکت در حوزه‌های مرتبط با صنعت گردشگری ازجمله برنامه‌های این اداره کل است.

جهانشاهی به نمایش گذاشتن محصولات صنایع‌دستی استان سمنان در ایام ماه مبارک رمضان امسال در برج میلاد تهران را یکی از راه‌های معرفی صنایع‌دستی استان دانست.

وی برگزاری همایش توسعه استان سمنان با محوریت صنعت گردشگری با دانشگاه‌ها را از دیگر برنامه‌های اداره کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سمنان در استفاده از ظرفیت‌های موجود در داخل استان بیان کرد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سمنان با بیان اینکه این اداره کل در جهت تحقق و پیشبرد اهداف صنعت گردشگری در استان نیاز به ایده و اندیشه‌های صاحبان فکر و اندیشه دارد، از تمام کسانی که در این بخش می‌توانند یاری‌کننده در این بخش باشند، خواست در ارتباط با این اداره کل اقدام کنند.

*اقامت بیش از ۳۷۸ هزار نفر گردشگر در استان سمنان

جهانشاهی گفت: در نوروز سال ۹۷ اصلی‌ترین رویکرد اداره کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سمنان به‌عنوان دبیرخانه خدمات سفر نوروزی، کاهش سرعت عبور در استان است.

وی افزود: از اهداف این رویکرد بحث افزایش اقامت در استان سمنان بود و ۱۹ دستگاه در تحقق این مهم مشارکت داشتند و نتیجه این مشارکت اقامت بیش از ۳۷۸ هزار نفر گردشگر، فروش بیش از ۱۰۲ میلیارد تومان توسط فروشندگان کالا و فروش بیش از یک میلیارد تومان صنایع‌دستی بوده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سمنان همچنین از رشد ۱۰ درصدی گردشگران این استان نسبت به سال گذشته و رشد ۲۷ درصدی مدت اقامت آنها خبر داد.

انتهای پیام/
کد مطلب: 392596
 
 


پربازدیدترین