توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
مدیرکل شیلات استان بوشهر:
۳۳ مرکز عمل‌آوری میگو در استان بوشهر فعال است
چهارشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۲۱:۱۰
مدیرکل شیلات استان بوشهر گفت: ۳۳ شرکت عمل‌آوری میگو در نقاط ساحلی استان بوشهر برای بسته‌بندی و فرآوری میگوی پرورشی فعال است.
به گزارش عرش نیوز، حسین بهمنیاری عصر امروز درنشست با مسئولان استان بوشهر اظهار داشت: استان بوشهر دارای ویژگی‌های مهمی برای پرورش آبزیان دارد که فرصت مناسبی برای تولید آبزیان و ایجاد اشتغال فراهم کرده است.

وی، با اشاره به اینکه صید و صیادی جوابگوی نیازجامعه نمی‌دهد گفت: با توجه به اینکه ذخائر آبزیان به سبب صید غیر مجاز در استفاده از روشهای صید مخرب صدمات زیادی دیده است توسعه پرورش آبزیان بسیار مقرون به صرفه‌تر از صید و صیادی است.

مدیرکل شیلات استان بوشهر با بیان اینکه صیادان در فصل گذشته آزاد سازی صید میگو یک‌هزار و ۵۰۰ تن میگو صید کرده‌اند گفت: صید میگو نسبت به پرورش آن مقرون به صرفه نیست چراکه با هزینه کمتری می‌توان با پرورش میگو چند برابر صید، میگو استحصال کرد.

بهمنیاری با اشاره به اینکه پرورش دهندگان بیش از ۱۳هزارتن میگو از استخرهای پرورشی محصول برداشت کرده‌اند تصریح کرد: امسال ۴هزار و ۴۰ هکتار زمین ساحلی برای پرورش آبزیان اختصاص یافت که پرورش دهندگان با ذخیره سازی ۱.۳ میلیارد قطعه بچه میگو بیش از ۱۳هزار تن میگو تولید کردند.

وی از فعالیت ۳۳ واحد عمل‌آوری میگو در استان بوشهر خبرداد و بیان کرد: اکنون میگوهای پرورشی پس از برداشت، عمل‌آوری و فرآوری می‌شوند که برای این مهم ۳۳ مرکز عمل‌آوری در استان بوشهر فعال است.

مدیرکل شیلات استان بوشهر با بیان اینکه اشتغال مرکز پرورش آبزیان بیش از صید و صیادی است افزود: درمرکز پرورش میگو بیش از ۱۰ هزار نفر و در حوزه عمل‌آوری ۴هزار و ۵۰۰ نفر اشتغال دارند.

بهمنیاری با بیان اینکه اراضی پرورش میگو در استان بوشهر درسال آینده افزایش دارد گفت: اکنون ۱۶هزار هکتار از اراضی ساحلی استان بوشهر به سرمایه گذاران در حال واگذاری است که تولید میگو در استان به چند برابر تولید فعلی افزایش می‌یابد.

منبع: تسنیم
کد مطلب: 341394