توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
مدیرکل ارشاد لرستان:
جنبش دانشجویی باید در جامعه جریان‌سازی کند
يکشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۲۲:۳۲
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان گفت: دانشجو باید سرسلسله همه فعالیت‎های سیاسی، علمی و فرهنگی باشد و مردم باید از دانشگاه‎ها تأثیر بگیرند.
به گزارش عرش نیوز، حجت‌الاسلام حمیدرضا حنان، عصر امروز در همایش روز دانشجو در سالن اجتماعات علامه طباطبایی خرم‌آباد اظهار داشت: مراسم گرامیداشت امروز باید مستقل و به دور از مسائل حاشیه‎ای، سیاسی و توسط خود دانشجوها برگزار شود و دانشجویان خود باید این روز را گرامی بدارند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان گفت: دانشجویان به دنبال تلفیق رادیکالیسم سیاسی و ایمان مذهبی بود که گمشده خود را در وجود امام پیداکرده بودند, چیزی که فطرت دینی‎شان را تحریک می‎کرد اما محور نداشت. دانشجویان حاکمیتی می‎خواست که محوریت‌اش دین باشد.

حنان با اشاره به بیداری اسلامی امروز دنیا خاطرنشان کرد: در بعضی نقاط جهان بیداری اسلامی را شاهد بودیم اما چون محور نداشت با شکست مواجه شد، انقلاب ما نیز اگر امام نبود قطعاً به این سرنوشت دچار می‎شد.

مدیرکل ارشاد لرستان افزود: دانشجو باید سرسلسله همه فعالیت‎های سیاسی، علمی و فرهنگی باشد و مردم باید از دانشگاه‎ها تأثیر بگیرند. نباید این بستر بسته و محدود شود.

حنان با اشاره به کرسی‎های آزاداندیشی در دانشگاه‎ها ادامه داد: علی‌رغم تأکیدات مقام معظم رهبری متأسفانه این کرسی‎ها در دانشگاه‎ها به طور مناسب برگزار نمی‎شوند.

مدیرکل ارشاد لرستان گفت: اگر توانستیم اندیشه‎های دیگران را نقد کنیم البته با نقدی منصفانه و به دور از نقد تمجیدی و تخریبی به رسالت خود در دانشگاه‎ها رسیده‎ایم.

وی تصریح کرد: دانشجو باید شهامت نقد اندیشه‎های دیگران را داشته باشد. چشم‎انداز دانشگاه باید رسیدن به کرسی‎های آزاداندیشی و نظریه‎پردازی باشد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان بابیان این‎که فاصله رشد صنعت دانشگاهی با غیردانشگاهی در کشور ۷۰ سال است، عنوان کرد: هر ساله شاخص باسوادی در دنیا عوض می‎شود و امروز تولید علم متناسب با نیاز زمان شاخص باسوادی است که اگر به آن نرسیم زمان را از دست داده‌ایم.

منبع: تسنیم
کد مطلب: 339892