توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
نماینده مردم سیستان در مجلس خبر داد
راه‌اندازی منطقه ویژه اقتصادی در سیستان
شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۳۶
نماینده مردم سیستان در مجلس گفت: به زودی با حضور یکی از سرمایه‌گذاران کشور شاهد راه‌اندازی منطقه ویژه اقتصادی در سیستان خواهیم بود و به دنبال آن پیگیر منطقه آزاد تجاری سیستان نیز هستیم.
به گزارش عرش نیوز به نقل از خبرگزاری فارس از هیرمند، نمایندگان مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی صبح امروز به همراه فرماندار و مدیران دستگاه‌های اجرایی شهرستان هیرمند در جمع مردم دهستان جهان‌آباد حضور یافته و از نزدیک به بررسی مسائل آن‌ها پرداختند.

 
نماینده مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی در این دیدار اظهار کرد: مقرر شده است به مردم روستای جهان‌آباد در هیرمند مجوز برداشت آب از کانال شماره یک داده شود.

 
سید باقر حسینی به پیگیری مشکلات آب شرب روستایی سیستان اشاره کرد و ادامه داد: با توافق‌های به عمل آمده مشکل به زودی حل خواهد شد و طرح اصلی هم در حال اجرا قرار دارد که به دلیل بزرگ بودن طرح، طی 2 سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

 
وی ادامه داد: در شهرستان هیرمند 50 هکتار از منطقه ویژه اقتصادی رامشار در کنار مزرعه مصوب شده که به زودی با حضور یکی از سرمایه‌گذاران معتبر کشور شاهد راه‌اندازی منطقه ویژه اقتصادی خواهیم بود و به دنبال آن پیگیر منطقه آزاد تجاری سیستان نیز هستیم.

 
حسینی به ماده 180 قانون برنامه پنجم توسعه کشور و اختصاص سهمی به سیستان اشاره کرد و افزود: از معاونت نظارت راهبردی ریاست جمهوری درخواست کردیم تا سهم نمایندگان سیستان را به طور مستقل دهند تا با تصمیم‌گیری در فرمانداری ویژه زابل با حضور فرمانداران سیستان در کل منطقه هزینه شود.

 
حلیمه عالی یکی دیگر از نمایندگان مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی نیز در این دیدار اظهار کرد: خواسته کشاورزان منطقه توزیع عادلانه آب بود که مقرر شد این موضوع توسط کارشناسان امور آب بررسی و مشکل مردم و کشاورزان حل ‌شود.

 
محمدعلی پیری فرماندار شهرستان هیرمند نیز از برطرف شدن برداشت آب کشاورزان روستای جهان‌آباد هیرمند خبر داد و گفت: مقرر شده است امور آب سیستان این مشکلات را برطرف کند.
کد مطلب: 294090