توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
تردد قطارهای محلی دورود - اندیمشک از سر گرفته شد
چهارشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۱۳
تردد قطارهای مسافربری محلی در مسیر دورود - اندیمشک از امروز (چهارشنبه) از سر گرفته شد.
به گزارش عرش نیوز؛فرماندار شهرستان دورود گفت: برای راه اندازی مجدد قطارهای محلی مسیر اندیمشک - دورود که تعطیلی آن نارضایتی و اعتراض بومیان منطقه را در پی داشت پیگیری های زیادی صورت گرفت که در نهایت به نتیجه رسید.

ماشاءالله نعمتی بیان کرد: در مسیر ریلی و سخت گذر ناحیه راه آهن لرستان افزون بر 40 هزار نفر جمعیت زندگی می کنند که با تعطیلی قطارهای محلی مشکلات بسیاری برای این مردم به وجود آمده بود.

وی اظهار کرد: از سالیان گذشته تاکنون به دلیل سخت گذر بودن مسیر دورود اندیمشک تنها وسیله نقلیه جابجایی بار و مسافر برای مردم و بومیان این منطقه راه آهن بوده است.

فرماندار دورود گفت: براساس پیگیری های چند روز گذشته و تشریح مشکلات مردم برای مقام ها و مسوولان شرکت رجا، معاون راه آهن کشور با بیان اینکه ضرورت از سرگیری تردد این قطار در کمیسیون سوانح کشور مطرح و مورد تصویب قرار گرفته است اعلام کرد از روز چهارشنبه تردد قطارهای محلی در محور دورود - اندیمشک آغاز می شود.

نعمتی گفت: قطار محلی همه روز ساعت 30 دقیقه بامداد از اندیمشک به سمت دورو و از ساعت 15 از دورود به سمت اندیمشک حرکت می کند و با این اقدام خدا پسندانه بسیاری از مشکل مردم منطقه برطرف خواهد شد.

حرکت قطار های محلی در این مسیر، از اول آذر ماه امسال به دلیل انجام عملیات بازسازی متوقف شده بود.

روزانه یک هزار تا یک هزار و 200 نفر توسط این خط جابه جا می شوند که بخشی از این مسافران مردم عشایری و روستایی هستند.

طول خطوط ریلی لرستان حدود 150 کیلومتر است که نیمی از آن نیازمند بازسازی بوده و در حال حاضر عملیات بازسازی 12 کیلومتر از خطوط ریلی ناحیه لرستان در دست انجام است.

منبع:ایرنا
کد مطلب: 343996