توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
انجام امور خدماتی در برخی روستاهای بانه با مشکل مواجه است
سه شنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۵۸
رئیس مجمع نمایندگان استان کردستان گفت: نبود برنامه‌های مناسب عمرانی و نظارتی در برخی مناطق روستایی شهرستان بانه سبب شده که انجام امور خدماتی و آبادسازی این مناطق با مشکل جدی روبه رو شود.
به گزارش عرش نیوز؛محسن بیگلری صبح امروز در دیدار با جمعی از مسئولان روستاهای بخش مرکزی و آرمرده شهرستان بانه با تاکید بر اینکه حل مشکلات روستاها از اولویت‌های نظام است اظهار کرد: این روستاها اکثراً پر جمعیت هستند و غالباً بالای صد خانوار جمعیت دارند و نبود برنامه‌های مناسب عمرانی و نظارتی در این مناطق سبب شده که امور خدماتی و آبادسازی با مشکل جدی روبه رو شود.

وی مسئولیت پذیری و تلاش دسته جمعی مردم برای پیشرفت خدمات عمرانی و رفاهی را یک راه‌کار بسیار مهم در روستاها دانست و گفت: مردم باید با حساسیت پیگیر انجام کارهای سازندگی در روستاها باشند.

رئیس مجمع نمایندگان استان کردستان تامین آب شرب در روستاها را از برنامه مورد پیگیری خود دانست و تصریح کرد: خوشبختانه با بهره برداری از مجتمع آب رسانی شیود‌ه، بخش زیادی از مشکلات آبی این مناطق برطرف می‌شود.

انجام طرح هادی در اکثر روستا از دیگر موردی بود که بیگلری از آن به عنوان یک امر ضروری یاد کرد و گفت: خوشبختانه بودجه‌های لازم در این خصوص تامین شده و هم اکنون این طرح در اکثر روستاها در حال اجرا بوده و یا به اتمام رسیده است.

لایه‌کشی آسفالت‌ راه‌های روستایی و تامین اعتبار برای آسفالت راه برخی از روستاها و تلاش برای ایجاد فضای ورزشی در این مناطق از دیگر مواردی بود که رئیس مجمع نمایندگان استان کردستان مطرح کرد و گفت: تمام تلاش در روستاها به نحوی است که امکانات و خدمات رفاهی به سطح مطلوبی برسد تا از مهاجرت مردم به شهر ها و ایجاد مشکلات مختلف در این راستا جلوگیری به عمل آید.

روستاهای شوی، خواجه امیر، بنی‌رزان، قای‌برد، کوچر، کانی‌بند و شهر آرمرده مناطقی بود که مورد بازدید نماینده مردم شهرستان‌های سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی قرار گرفت که نبود راه مواصلاتی مناسب، کمبود آب شرب و مشکلات سیستم فاضلاب، نبود فضای ورزشی و کم بود فضاهای آموزشی از اهم مشکلات روستاهای مذکور بود که به اطلاع بیگلری رسید.

منبع:تسنیم

کد مطلب: 320090