توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
فلج صورت چهره این نو عروس را دگرگون کرد + تصاویر
سه شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۲۸
فلج صورت بیماری نادری است که این بار چهره یک نو عروس جوان را تنها چند روز پس از عروسی تحت تأثیر قرار داده و او را مجبور به زدن ماسک به صورت خود کرده است.
به گزارش عرش نیوز: یک نو عروس اهل کشور اسکاتلند و شهر گلاسکو تنها چند روز پس از عروسی به طور ناگهانی با مشکل فلج نیمی از عضلات صورت خود و بویژه چشم خود مواجه شده است.
 
فلج صورت چهره این نو عروس را دگرگون کرد + تصاویر
 
گفتنی است، در اثر این فلج ناگهانی این زن دیگر نمی‌تواند پلک بزند و یا چشمان خود را حرکت دهد.
 
بررسی‌ها نشان می‌دهند، در حال حاضر این زن برای محافظت از چشم خود مجبور به استفاده از یک چشم بند است کارشناسان اعتقاد دارند این نو عروس 25 ساله ممکن است چندین ماه نیاز به بستن چشم خود توسط چشم بند داشته باشد.
 
فلج صورت چهره این نو عروس را دگرگون کرد + تصاویر
 
کارشناسان مشکل او را فلج صورت اعلام کرده‌اند که توسط ضعف عضلات صورت به دلیل آسیب موقت و یا دائمی به اعصاب به وجود می‌آید.
 
پژوهشگران علت آسیب دیدگی به اعصاب را در اثر عفونت‌های ویروسی و یا سایر دلایل مانند اعمال جراحی، صدمات و یا سکته‌ی مغزی می‌دانند.
 
فلج صورت می‌تواند بر روی کل صورت اثر بگذارد و معمولاً در مواقعی که سیستم ایمنی بدن ضعیف شده است به وجود می‌آید.
 
در حال حاضر به جز درمان‌های تکمیلی توسط اعمال جراحی ترمیمی، تزریق بوتاکس و ماساژ تخصصی پوست صورت می‌تواند از شدت عارضه بکاهد.
 
در حال حاضر این زن هر 4 ماه تزریق بوتاکس برای حفظ حالت صورت را انجام می‌دهد و نیز از داروهای مکمل برای تقویت چشم خود استفاده می‌کند و همین طور برای تقویت و ماندگاری قدرت گفتاری خود از عمل متخصصان فن بیان و گفتار درمان بهره‌ می‌گیرد.
منبع:باشگاه خبرنگاران
کد مطلب: 366946