توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
مشاور وزیر آموزش وپرورش: مشارکت روحانیون در نظام آموزشی افزایش می یابد
سه شنبه ۱۶ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۳۵
مشاور وزیر آموزش و پرورش گفت: با اجرای سند تحول آموزش و پرورش، زمینه تعامل روحانیون با دانش آموزان و مشارکت این قشر در نظام آموزش و پرورش بیش از پیش فراهم شده است.
به گزارش عرش نیوز؛حجت الاسلام 'مجتبی ملکی' روز سه شنبه در ستاد همکاری حوزه های علمیه و آموزش وپرورش در شهرکرد افزود: ستاد همکاری های حوزه و آموزش و پرورش، برای ارتقاء فعالیت ها و حضور موثر روحانیون و حوزویان در نهاد آموزش وپرورش تلاش کرده است.

وی گفت: نظام آموزش و پرورش دارای دو بعد دانش و تربیت محوری است که قبل از پیروزی انقلاب اسلامی، رکن اصلی آموزش و پرورش، دانش محوری بود.

دبیرستاد همکاری های حوزه و آموزش وپرورش با اشاره به تدوین سند تحول بنیادین در آموزش و پرورش، افزود: سند تحول بنیادین بعد از سال ها تلاش برای تحقق تعلیم وتربیت اسلامی تدوین شده که برای تحقق آن باید برنامه نوشت و آن را به عمل تبدیل کرد.

وی گفت: رویکرد نظام پرورشی این وزارتخانه رویکرد تربیت اسلامی است که با حوزه های علمیه در این زمینه در چهار عرصه پژوهش، تربیتی و تبلیغ، آموزش منابع انسانی و آموزش و برنامه ریزی درسی همکاری می شود.

حجت الاسلام ملکی افزود: همه مراجع و علما تاکید دارند که اولویت اول حوزه های علمیه، آموزش و پرورش باشد، چرا که زمینه فراگیری دانش آموزان از همه اقشار بیشتر است.

مدیرکل آموزش و پرورش چهارمحال وبختیاری نیز با اشاره به اهمیت مشارکت حوزه های علمیه در نظام آموزشی گفت: در بستر آموزش و پرورش که منشا رسمی تعلیم و تربیت است می توان ازاین ظرفیت ناب و اصیل استفاده کرد.

'علیرضا کریمیان' افزود: در نظام تربیتی ارتباط بین آموزش و پرورش و حوزه یک ارتباط و تعامل اجتناب ناپذیر است.

دراین جلسه مشکلات ونیازهای مدارس و آموزشگاه های چهارمحال و بختیاری در زمینه امام جماعت، نمازخانه و تجهیزات بحث و بررسی شد.

منبع:ایرنا
کد مطلب: 352149