توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
استاندار البرز:
مدارس البرز به شبکه دولت الکترونیک متصل شود
چهارشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۱۴
استاندار البرز با اشاره به سیاست‌های دولت در ایجاد زیرساخت‌های دولت الکترونیک بر ضرورت اتصال مدارس استان به سیستم جامع الکترونیکی و به موازات آن هوشمندسازی مدارس تأکید کرد.
به گزارش عرش نیوز؛به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری البرز، سید حمید طهایی در جلسه شورای آموزش و پرورش استان که با حضور امام‌جمعه کرج، معاون برنامه‌ریزی و اشتغال استانداری، شهردار کرج و جمعی از مدیران‌کل برگزار شد، اظهار داشت: ایجاد دولت الکترونیک در سطح ادارات استان یکی از اولویت‌های اساسی است و فرایند اتصال آموزش و پرورش به شبکه دولت باید در دستور کار قرار گیرد.

وی ضرورت هوشمندسازی مدارس را نیز مهم برشمرد و تصریح کرد: امروز بسیاری از کشورهای همسایه با استفاده از آخرین شیوه‌های نوین ارتباطی سعی دارند تا در مناطق محروم و کمتر برخوردار از این ظرفیت استفاده کنند و به موازات تحولات نوین سطح تحصیلات را ارتقاء بخشند.

استاندار البرز گفت: از آنجایی که دانش‌آموزان امروز پشت میزهای مدیریت آینده در کشور می نشینند از این رو باید باید بسترها و زمینه‌های آموزش کامل را از اوان دوران تحصیل به نحو مطلوبی فراهم آورد.

طهایی تأکید کرد: آموزش و پرورش استان باید در تکمیل فعالیت‌های وزارت آموزش و پرورش حرکت کند و جدای این سیستم و چرخه عظیم آموزشی نباشد تا اهداف عالیه در کیفی‌سازی سطح آموزش محقق شود.

تعیین تکلیف وضعیت ساختمان شماره ۲ آموزش و پرورش و اخذ موافقت جهت اختصاص ردیف بودجه ای در معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی کشور، رسیدگی به وضعیت آموزشی و تکمیل اطلاعات شهرهای جدید، تعیین تکلیف وضعیت شهریه اتباع و مهاجرین خارجی در استان و غیره از دیگرمحورهای جلسه شورای آموزش و پرورش استان بشمار می‌رفت.

منبع:تسنیم
کد مطلب: 341042