توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
با موافقت وزیر نیروهفت پروژه آبرسانی روستایی خوزستان در ردیف پروژه های ملی قرار گرفت
سه شنبه ۱۶ دی ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۲۹
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی خوزستان گفت: وزیر نیرو پس از سفر هفته گذشته به این استان با قرارگرفتن هفت پروژه آبرسانی روستایی در ردیف پروژه های ملی و تخصیص اعتبار به این پروژه ها از محل اعتبارات ملی موافقت کرد.
به گزارش عرش نیوز؛به نقل از روابط عمومی این شرکت 'درویشعلی کریمی' افزود: در سفر هفته گذشته وزیر نیرو این پروژه ها با توجه به وضعیت روستاهای منطقه و یا مدت زمان اجرای پروژه با عنوان پروژه های فوری و اضطراری به وی معرفی شد.

کریمی از جمله این پروژه ها را آبرسانی به روستاهای مناطق 'شاوه ها' و 'غیزانیه' با 95 روستای زیر پوشش، آبرسانی به منطقه 'کوشک' اندیکا با 37 روستا، مجتمع آبرسانی به مناطق 'رغیوه' و 'سید حسن' با دربرگیرندگی 73 روستا، مجتمع آبرسانی 'جفیر' هویزه با 38 روستای زیر پوشش و مجتمع آبرسانی 'تشان' بهبهان با 24 روستا اشاره کرد.

وی گفت: پروژه آبرسانی روستایی حاشیه کرخه با 48روستا و بخش شعبیه با 70 روستا در شوش دیگر پروژه هایی است که در سفر اخیر به وزیر نیرو پیشنهاد شد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی خوزستان افزود: در مجموع 386 روستا زیر پوشش این مجتمع های آبرسانی هستند که با تامین اعتبار مورد نیاز به میزان دو هزار و 90 میلیارد ریال این طرحها در کمتر از دو سال به بهره برداری می رسند.

مدیرعامل آبفار خوزستان گفت: جمعیتی افزون بر 197هزار و 200نفر در قالب بیش از 33هزار و 960 خانوار زیر پوشش این مجتمع ها قرار دارند.

کریمی افزود: وجود 74 تصفیه خانه، بیش از 400 تاسیسات آبرسانی و افزون بر 19 هزار و 200 کیلومتر خطوط انتقال و شبکه توزیع آب آشامیدنی مدیریت آبرسانی به روستاهای استان را بسیار سخت و از هر نظر با دیگر استان های کشور متمایز کرده است.

وزیر نیرو به همراه تعدادی دیگر از وزرا در روزهای 10 و 11دی امسال در چارچوب سفر کاری دو روزه معاون اول رییس جمهوری به خوزستان سفر کردند.


* بهره برداری از هفت پروژه آبرسانی روستایی در دهه فجر


مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی خوزستان همچنین گفت: با بهره برداری از هفت پروژه آبرسانی در دهه فجر امسال روستاییان ساکن در 20روستای این استان از نعمت آب آشامیدنی سالم و بهداشتی بهره مند می شوند.

کریمی افزود: این ها شامل آبرسانی به روستاهای جوکار سوسن، شوار سلطان ابراهیم ایذه، مسیر آب زر اندیکا، مرحله نخست آبرسانی به روستاهای 'توت علیا'، 'توت سفلی'چمبره' و 'گاومیر'، توسعه و بازسازی شبکه تاسیسات آبرسانی روستاهای انقلاب و کهنگ و اصلاح و بازسازی شبکه آب شهرک امیرالمومنین(ع) دزفول است.

وی گفت: جمعیتی افزون بر هشت هزار و 700نفر در قالب یک هزار و 720 خانوار در این روستاها سکونت دارند.

کریمی هزینه اجرایی این پروژه ها را افزون بر 89 میلیارد ریال اعلام کرد که از محل اعتبارات ملی تامین شده است.

منبع:ایرنا
کد مطلب: 351744