توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
آیت الله علوی گرگانی:
فرهنگ اهدای خون در جامعه ترویج شود
يکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۱۷
مرجع تقلید شیعیان باتاکید بر لزوم ترویج فرهنگ اهدای خون گفت: اهدای خون اقدام شایسته‌ای است و ما نیز از این حرکت حمایت می‌کنیم.
به گزارش عرش نیوز؛آیت الله سیدمحمدعلی علوی گرگانی صبح امروز در دیدار با مدیرعامل سازمان انتقال خون ایرانی و جمعی از کارکنان این سازمان با تاکید براهمیت اهدای خون اظهار داشت: امروزه پیشرفت علمی جمهوری اسلامی در ابعاد مختلف بسیار چشمگیر است و توانسته ایم در بسیاری از علوم به مرحله عمل برسیم بسیار اهمیت دارد.

مرجع تقلید شیعیان با تاکید براهمیت انتقال خون افزود: اهدا و انتقال خود در اسلام ابعاد مختلفی دارد و بسیار مهم است که در این زمینه حساسیت  وجود داشته باشد و احکام شرعی مدنظر قرار گیرد.

استاد برجسته حوزه علمیه با بیان اینکه نظام جمهوری اسلامی تا پیش از پیروزی انقلاب اسلامی هیچ چیزی نداشت و محتاج کشورهای خارجی بود عنوان کرد: با حمایت‌ها و تدابیر رهبری این حرکت در داخل کشور آغاز شده است.

وی باتاکید بر لزوم ترویج فرهنگ اهدای خون تصریح کرد: باید در زمینه انتقال خون به رشد علمی دست پیدا کنیم که با کشورهای خارجی دارنده این علم توان رقابت داشته باشیم از همین رو افرادی که در زمینه انتقال خون فعالیت دارند باید از ویژگی‌های خاصی برخوردار باشند تا مشکلاتی در این زمینه به جود نیاید که سلامت جامعه را تهدید کند.

آیت الله علوی گرگانی کیفیت در تولید را مهمترین عامل گرایش مردم به کالاهای خارجی برشمرد و گفت: گسترش اهدا خون در داخل و رقابت با سازمان‌های انتقال خون خارجی، راهکاری برای تقویت ظرفیت‌های درمانی کشور است.

مرجع تقلید شیعیان با تاکید براینکه تعامل و همکاری مردم سبب جلب یاری خدا می شود عنوان کرد: اهدای خون اقدام شایسته‌ای است و ما نیز از این حرکت حمایت می‌کنیم.

استاد برجسته حوزه علمیه با بیان اینکه تغذیه و رعایت احکام اسلامی مسلمانان را مورد توجه قرار داد و گفت: مسلما اهدای خون توسط افراد متدین بسیار مهم است و قطعا متفاوت از خون افرادی است که به این مسئله توجهی ندارند.


منبع:تسنیم

کد مطلب: 359449