توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
رییس سازمان بسیج هنرمندان : اتحادیه هنرمندان جهان اسلام تشکیل می شود
دوشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۲۸
رییس سازمان بسیج هنرمندان گفت : این سازمان با هدف گسترش دیپلماسی هنر درصدد است که اتحادیه هنرمندان جهان اسلام را تشکیل دهد.
به گزارش عرش نیوز؛حسین قنادیان افزود: زبان هنر یک زبان بین المللی است و هنرمندان کشورهای اسلامی جهان نیز می توانند با استفاده از این ابزار، نظرات و باورهای خود را برای مردم جهان بیان کرده و به آنان انتقال دهند .

وی اضافه کرد : طبق برنامه ریزی های انجام شده سازمان بسیج هنرمندان می خواهد با تشکیل اتحادیه هنرمندان جهان اسلام و با استفاده از دیپلماسی هنر به فعالیت های هنرمندان جهان اسلام سمت و سوی جدیدی بدهد.

قنادیان اظهار کرد: با توجه به وسعت دنیای اسلام، تنوع های قومی و نژادی در کشورهای اسلامی، فعالیت هنرمندان برجسته و وجود سوژه های بسیار خوبی در این کشورها می تواند با تشکیل این اتحادیه، دیدگاه های جدیدی از هنر اسلامی را به جهانیان عرضه کند.

رییس سازمان بسیج هنرمندان گفت: در حال حاضر بسیاری از هنرمندان جهان اسلام در مورد مسایل مختلف با هم اتفاق نظر ندارند و در صورت تشکیل این اتحادیه می توان خط مشی جدید را برای هنرمندان تعریف کرد.

قنادیان افزود: این اتحادیه می تواند در گروههای موسیقی، فیلم، تئاتر، هنرهای تجسمی، عکس، نمایش و ادبیات، هنرمندان زیادی از کشورهای اسلامی را دور خود جمع کند تا به انجام کارهای گروهی و انفرادی در این رشته های مختلف بپردازند.

وی ادامه داد: انجام فعالیت های فرهنگی و هنری هنرمندان عضو این اتحادیه می تواند با ابزار هنر دیدگاه و نگرش مردم جهان را نسبت به مسلمانان تغییر داده و به هنر اسلامی نیز خدمات ارزنده ای ارائه دهد.

قنادیان درباره رویکرد سازمان بسیج هنرمندان در سال 94 نیز گفت: هم افزایی با اقشار مختلف جامعه، استفاده از ظرفیت های ملی، ظرفیت شناسی اقشار مختلف جامعه، کشف استعدادهای هنری در سطح جامعه و کاهش ستاد های مدیریتی هنر بسیج و فعال کردن رده های عملیاتی و کانون های شهرستانی حوزه هنر از اهداف این سازمان است.

رییس سازمان بسیج هنرمندان کشور همچنین از برگزاری هشت کنگره تخصصی با هشت موضوع هنری خبر داد و گفت: از ابتدای سال تاکنون کنگره 110 شهید عکاس به میزبانی استان یزد، 405 شهید عرصه تئاتر به میزبانی اردبیل برگزار شده و قرار است تا پایان سال کنگره های شهدای عرصه های فیلم، شعر، نویسنده، خوشنویسی، هنرهای تجسمی و شهدای موسیقی در استان های مختلف برگزار شود.

وی با اشاره به اینکه جامعه هنری کشور دو هزار و 70 شهید گلگون کفن را تقدیم آرمان های انقلاب اسلامی ایران کرده است، گفت: این سازمان تاکنون بیش از 76 هزار هنرمند را در رشته ها و گروه های مختلف هنری سازماندهی کرده است.

مهاباد با 215 هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان غربی واقع شده است.

منبع:ایرنا
کد مطلب: 354642