توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
استاندار لرستان:
۲ نیروگاه برق در لرستان ساخته می‌شود
يکشنبه ۲ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۲۹
استاندار لرستان گفت: ۲ نیروگاه ۵۰۰ مگاواتی در خرم‌آباد و نورآباد لرستان از سوی بنیاد مستضعفان و قرارگاه خاتم ساخته می‌شود.
به گزارش عرش نیوز؛هوشنگ بازوند شامگاه شنبه در شورای بخش خصوصی و دولت در خرم‌آباد اظهار داشت: بنیاد مستضعفان تا پایان سال94 یک نیروگاه 500 مگاواتی را در خرم‌آباد راه‌اندازی می‌کند و قرارگاه خاتم نیز یک نیروگاه دیگر را در شهرستان نورآباد راه‌اندازی می‌کند.

وی افزود: قرارگاه خاتم به عنوان اجرا کننده نیروگاه شهرستان نورآباد قول داده که با سرعت زیاد و حتی قبل از نیروگاه خرم آباد تحویل داده شود.

استاندار لرستان بیان کرد: راه اندازی این دو نیروگاه و دیگر پروژه‌های نیمه تمام استان لرستان نیازمند پیگری مسئولان است که با راه اندازی و تکمیل آنها استان لرستان به توسعه لازم دست پیدا کند.

وی با اشاره به وضعیت هتل صخره ای خرم آباد گفت: بانک مربوطه موظف شده است حدود 100 میلیارد ریال به این پروژه تسهیلات پرداخت کند و مستقیم به حساب تولیدکنندگان داخلی استان بریزد.

‌بازوند با اشاره به آغاز عملیات ساخت هتل بام خرم آباد خاطرنشان کرد: عملیات ساخت این هتل آغاز شده است و با حمایت از تولیدکنندگان داخلی این پروژه پیش می‌رود.

وی با اشاره به برطرف شدن  مشکلات کارخانه سیمان خرم آباد گفت: با پیگری‌های انجام شده مشکلات این پروژه برطرف شده و تجهیزات این کارخانه که حدود 5 سال در گمرک مانده بود آزاد و نخستین محموله آن وارد شهرستان خرم آباد شد.

استاندار لرستان عنوان کرد: دستگاه‌های اجرایی باید سعی کنند تولیدات داخل استان را برای نیازهای خود خریداری کنند و اینکه ما دستگاه اجرایی را برای خرید تولیدات داخلی تشویق کنیم با دستور برطرف نمی‌شود.

وی اظهار کرد: تولیدکنندگان با رقابت کالایی محصولات خود را به فروش برسانند و باید بدانند اگر کالای مورد نظر دستگاه‌های اجرایی را به خوبی تولید کنند دستگاه‌ها و ادارات نیز به جای خرید از سایر استان‌ها به خرید تولیدات داخلی رغبت پیدا می‌کنند بنابراین با این کار لرستان از رکود خارج و به سمت توسعه حرکت می‌‌کند.

بازوند گفت: برای توسعه لرستان باید بخش خصوصی وارد کار شود و بخش دولتی به تنهایی نمی‌توانند سبب توسعه لرستان شود و البته در سال اخیر بخش خصوصی حضور پررنگ داشته است.

وی افزود: مسئولان دولتی باید شرایط را برای حضور و برطرف کردن مشکلات سرمایه گذاران فراهم کنند تا با سرعت بیشتری روند توسعه استان انجام شود.

استاندار لرستان گفت: مسئولان باید در صدور مجوزها همه تلاش خود را به کار گیرند تا سرمایه‌گذاران در این مورد مشکلی نداشته باشند.

‌بازوند تصریح کرد: در دو سال اخیر مشکلات خیلی از پروژه‌های نیمه تمام استان را برطرف کرده‌ایم تا با راه اندازی این واحدها و فعال شدن آن بتوانیم صنعت استان را زنده و پویا کنیم.

منبع:تسنیم

کد مطلب: 333249