توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
وزیر علوم در رشت:
مناطق ویژه علم و فناوری در کشور ایجاد می‌شود
شنبه ۲۰ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۳۳
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با تأکید بر اختصاص اعتبار ویژه برای تأمین منابع و نشریات علمی دانشگاه‌ها، گفت: مناطق ویژه علم و فناوری در کشور ایجاد می‌شود.
به گزارش عرش نیوز؛محمد فرهادی دقایقی پیش در جمع  مدیران اجرایی گیلان و روسای دانشگا‌ه‌های این استان، اظهار داشت: شرکت‌های دانش‌بنیان در دانشگاه‌های کشور فعال می‌شود.

وی با بیان اینکه پژوهش از اولویت‌های وزارت علوم در دانشگاه‌ها است، افزود: رشته‌های تحصیلی میان رشته‌ای در دانشگاه‌ها راه‌اندازی و راه‌اندازی رشته‌های و گرایش های تحصیلی در دانشگاه‌ها باید هدفمند می‌شود.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری بر لزوم تبدیل شدن دانشگاه‌ها به قطب‌های علمی تخحصصی، گفت: بهره‌گیری از فناوری‌های نو در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور گسترش می‌یابد.

فرهادی با تأکید بر تدوین برنامه های راهبردی در دانشگاه‌ها، تصریح کرد: دانشگاه‌ها باید بر اساس نقشه جامع علمی کشور، برنامه جامع توسعه دانشگاه را تهیه و تدوین کنند.

وزیرعلوم، تحقیقات و فناوری با تأکید بر ضرورت آموزش‌های مهارت و کارآفرینی در دانشگاه‌ها و مراکز علمی کشور، اظهار داشت: ارتقای کیفی سطح علمی دانشگاه‌ها و افزایش اعتبار پژوهشی دانشگاه‌ها در دستور کار وزارت علوم است.

فرهادی با تأکید بر اختصاص 15درصد بودجه دانشگاه‌ها به حوزه پژوهش، خاطرنشان کرد: دانشگاه ها باید به سمت اقتصاد دانش‌بنیان حرکت کنند تا در این زمینه نیز شاهد افزایش اعتبارات باشیم.

وی با اشاره به ضرورت بازسازی و تجهیز آزمایشگاه‌های دانشگاه‌ها و مراکز علمی کشور، گفت: تجهیز و نوسازی آزمایشگاه‌های کشور نیازمند 2 میلیون دلار اعتبار است که باید با یک برنامه‌ریزی اجرایی شود..

وزیرعلوم، تحقیقات و فناوری گفت: با نوسازی و تجهیز آزمایشگاه های فرسوده و دانشگاه‌ها و مراکز علمی،  آزمایشگاه‌های مرجع در دانشگاه‌های کشور ایجاد می‌شود.

فرهادی با تأکید بر غنی‌سازی منابع علمی دانشگاه‌ها و مراکز علمی کشور، گفت: اعتبار ویژه پژوهشی برای تأمین منابع علمی و نشریات معتبر علمی به دانشگاه‌ها اختصاص می‌یابد.

وی با اشاره به افزایش برنامه‌های فرهنگی در دانشگاه‌ها، تصریح کرد: اجرای برنامه‌های جامع فرهنگی در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور یک ضرورت است که باید مورد توجه مسئولان دانشگاهی باشد.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به برنامه‌های این وزارتخانه، گفت: مناطق ویژه علم و فناوری در کشور با هدف تحول در حوزه علمی، پژوهشی و فناوری ایجاد می‌شود.

محمد فرهادی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری دقایقی پیش با حضور در دانشگاه گیلان ساختمان 23 کلاسه مرحوم دکتر علی ابریشمچیان این دانشگاه را افتتاح کرد.

این مجتمع دارای سه‌هزار و 200 متر مربع و 23 کلاس درس ویژه برای دانشجویان دانشگاه گیلان است که در پردیس اصلی دانشگاه گیلان توسط خیر دانشگاهی گیلان دکتر میرجعفر ابریشمچیان احداث شده است، برای احداث این مجتمع که ظرفیت هر کلاس آن 40 تا 50 نفر است، بیش از 3.5 میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است.

وزیر علوم همچنین سالن ورزشی یک هزار و 800 متر مربعی فجر2 دانشگاه گیلان را در پردیس اصلی این دانشگاه افتتاح کرد،‌سالن ورزشی سرپوشیده یک‌هزار و 800 متر مربعی فجر2 دانشگاه گیلان سالن چندمنظوره ورزشی فوتسال، هندبال، والیبال، بسکتبال و بدمینتون است.

منبع:تسنیم

کد مطلب: 353544