توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
فرماندار زنجان:
تور آموزشی فنی‌و‌حرفه‌ای برای دهیاران زنجان برگزار می‌شود
سه شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۴۶
فرماندار زنجان گفت: تور آموزشی فنی‌و‌حرفه‌ای نخستین بار در غرب کشور برای دهیاران استان زنجان به منظور حرفه آموزی دهیاران برگزار می‌شود.

به گزارش عرش نیوز؛مجید فرخی از برگزاری شرکت دهیاران در تورهای آموزشی فنی و حرفه‌ای با توجه به نقش محوری اشتغال در روستاها اظهار داشت: دهیاران شهرستان زنجان برای حرفه‌آموزی و آشنا ساختن روستائیان با مهارت‌های فنی مکلف به حضور در تور آموزشی فنی‌وحرفه‌ای شدند.

ابراز کرد: این تور برای نخستین بار در غرب کشور در مرکز آموزشی شهید مفتح زنجان با همکاری سازمان فنی‌وحرفه‌ای استان برگزار می‌شود.

فرماندار زنجان در مورد اهداف برگزاری تور آموزشی فنی و حرفه‌ای تصریح کرد: با توجه به بیانات مقام معظم رهبری و سیاست‌های دولت، آشنایی با مهارت‌های فنی برای ایجاد اشتغال یکی از نیازهای اساسی جامعه و جوانان است.

وی با اشاره به نقش محوری اشتغال در جوامع روستایی و جلوگیری از مهاجرت روستائیان تأکید کرد: رمز و راز مقابله با بیکاری ایجاد مهارت در زمینه‌های مختلف صنعتی، کشاورزی و خدماتی است.

فرخی عنوان کرد: با برگزاری تورهای آموزشی فنی‌وحرفه‌ای بستر مناسبی برای استفاده جوانان و روستائیان از اوقات فراغت در فصل پاییز و زمستان ایجاد شده است تا این افراد در این فرصت خود را مشغول کنند.

وی بیان کرد: دهیاران و روستائیان در کارگاه‌های 35 گانه که در مرکز فنی‌و‌حرفه‌ای مفتح زنجان با همکاری مدیرکل این سازمان در رشته‌های مختلفی از جمله بخش‌های صنعتی، خدماتی، کشاورزی، IT و کامپیوتر و سایر رشته‌ها برگزار می‌شود، شرکت می‌کنند.

فرماندار زنجان ابراز کرد: جوانان برای استفاده مفید از اوقات فراغت خود می‌توانند در کارگاه‌های آموزشی رایگان شرکت ‌کنند و مهارت‌های فنی را بیاموزند.

وی خاطر نشان کرد: شرکت‌کنندگان در کارگاه‌های آموزشی که موفق به اخذ گواهینامه فنی‌وحرفه‌ای شدند، می‌توانند برای ایجاد کسب و کار از تسهیلات صندوق مهر امام رضا(ع) بهره‌مند شوند.

منبع:تسنیم

کد مطلب: 340548