توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
معاون شهردار ایلام خبر داد
اجرای الگوهای مهندسی سبز در سطح شهر ایلام
يکشنبه ۴ خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۰۳
معاون شهردار ایلام از اجرای الگوهای مهندسی سبز در سطح شهر ایلام خبر داد.

به گزارش عرش نیوز،رمضان کرمی در تشریح برنامه‌های مدیریت شهری در خصوص مهندسی مجدد فرآیندها در سازمان‌ها اظهار داشت: فضای سبز و بهبود محیط زیست شهری نیاز مبرم هر شهر به ویژه شهر ایلام است که با توجه به موقعیت جغرافیایی و اقلیمی خاص خود و همچنین مجاورت آن با کشور عراق، دارای شرایط آب و هوایی گرمی در بیشتر فصول سال بوده و نیازمند توجه ویژه مسئولین استانی به این مقوله است.

وی ادامه داد: یکی از مهم‌ترین رویکردهای مدیریت شهری در حوزه معاونت خدمات شهری و سازمان‌های تابعه که در راستای تحقق پیام نوروزی مقام معظم رهبری مبنی بر حماسه اقتصادی که نتیجه آن استقلال اقتصادی را در عرصه‌های مختلف رقم می‌زند، برنامه‌ریزی و  اجرای الگوهای مهندسی در فرآیندهای مرتبط با امور خدمات شهری است که بر مبنای دانش‌محوری و بهره‌گیری از علوم تئوری و تجربی نوین روز جهانی پایه‌ریزی و بنیان شده است.

معاون خدمات شهری شهرداری ایلام ادامه داد: اجرای الگوهای مهندسی سبز با شرایط ویژه اقلیمی استان ایلام که به عنوان یکی از این فرایندها در بهبود کمی و کیفی فضاهای سبز شهری بوده، بازخوردهای مثبت متعددی را در عرصه‌های اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی ایجاد خواهد کرد.

کرمی اضافه کرد: البته یکی از این شاخص‌ها خودکفایی و استقلال در تولید انواع گل و گیاهان تزئینی و .... خواهد بود که این شهرداری مصمم است تا در آینده نزدیک و بنا به نیازهای شهر ایلام در این خصوص خودکفا شود.

وی افزود: از نتایج و سیاست‌های اجرای طرح مهندسی سبز در شهر ایلام می‌توان به پیگیری افزایش تولیدات داخلی در زمینه‌های گل و گیاه با شرایط آب و هوایی متفاوت، افزایش سرانه فضاهای سبز شهری، بومی‌سازی کاشت درختان و نهال متناسب با اقلیم شهر، پیگیری احداث کمربند سبز در راستای کنترل ریزگردها و تلطیف هوای شهر و ایجاد فضاهای با نشاط شهری به منظور ارتقاء سطح سلامت و شادابی اجتماعی اشاره کرد.

معاون خدمات شهری شهرداری ایلام گفت: به عنوان مثال در اسفندماه سال گذشته و ابتدای سال جاری با اجرای طرح‌های مشارکتی انواع درخت، درختچه، گل و فضای سبز در محدوده شهر به خصوص در سطح بلوارها، میادین، پارک‌ها و باغچه‌های مقابل منازل که با مشارکت مردم همراه بود کاشته شد که این حضور و تعامل پویایی حداکثری را در این عرصه رقم زد لذا رویکرد مهم دیگر مدیریت شهری در راستای اجرای فرآیندهای برنامه‌ریزی، آموزش  و مشاوره در راستای استفاده حداکثری از پتانسیل و تعامل مردمی در تمامی امور خدمات خواهد بود./فارس

کد مطلب: 265146