توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
استاندار همدان: بخش خصوصی ناجی اقتصاد کشور است
پنجشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۳۸
استاندار همدان گفت: بخش خصوصی ناجی اقتصاد کشور است و بدون کمک سرمایه گذاران و بخش خصوصی نمی توان اقتصاد کشور را توسعه داد.
به گزارش عرش نیوز؛'محمد ناصر نیکبخت' شامگاه چهارشنبه در آیین تجلیل از صنعتگران برتر این استان افزود: رهبری و دولت تدبیر و امید بهترین تصمیمات را در سال آتی برای اقتصاد کشور گرفته اند که یکی از آن ها اقتصاد مقاومتی است.

وی اظهارکرد: باید اقتصاد کشور آنقدر مقاوم شود که دیگر در مقابل هیج تنش و تکانه ای آسیب پذیر نباشد و دولت با ارایه لایحه خروج از رکود به مجلس به دنبال دستیابی به این هدف است.

* کاهش دهندگان نفت خودزنی کردند *

وی ادامه داد: هم اکنون در بدترین شرایط تحریم ها به سر می بریم و از طرفی تعدادی در منطقه با اتحادی نامبارک و به پیروی از استکبار، قیمت نفت را به یک سوم ارزش آن کاهش داده اند.

نیکبخت با بیان اینکه این حرکت یک خودزنی برای این کشورها به شمار می رود و پایدار نخواهد بود، افزود: باید با رونق بخشی، به بازار تولید و صنعت به مرحله ای برسیم که دیگر نیازی به فروش نفت نباشد.

وی گفت: باور دارم که نمونه فعالان اقتصادی استان در کمتر استانی وجود دارد، اما باید برخی تفکرات یخ زده در رابطه با سرمایه گذاری در این استان کنار گذاشته شود.

وی با بیان اینکه همواره حامی سرمایه گذاران در استان خواهم بود، بیان کرد: مردم امروز از دولت تدبیر و امید انتظار بیشتری دارند چرا که این دولت تهدیدها را شنیده، تحریم ها را لمس کرده و با مشکلات نفتی زیادی مواجه شده است، پس باید به دنبال یک راهکار اساسی برای برون رفت از مشکلات باشد.

استاندار همدان اضافه کرد: بودجه کشور باید بر اساس همین مشکلات بسته شود و جای بخش خصوصی نیز به طور شفاف مشخص شود.

وی بیان کرد: انسان توسعه یافته، سرمایه و امنیت سرمایه گذار از مهمترین مولفه های توسعه هر جامعه ای است.

نیکبخت اضافه کرد: اجرای اقتصاد مقاومتی باید بر دوش مردم و بخش خصوصی باشد و دولت فقط می تواند زمینه را برای فعالیت آنها مهیا کند.

وی با بیان اینکه سرمایه گذاران خوبی برای حضور در همدان اعلام آمادگی کرده اند، گفت: شرکت بزرگ شستا وابسته به سازمان تامین اجتماعی آمادگی خود را برای سرمایه گذاری پنج هزار میلیارد ریالی در تولید منیزیم از دولومیت، احداث هتل پنج ستاره، منطقه ویژه اقتصادی جهان آباد، انجام طرح مطالعاتی منطقه اقتصادی سامن و برخی طرح های دیگر اعلام کرده است.

نیکبخت ادامه داد: قرارداد تولید باطری و لنت ماشین برای صادرات با سرمایه گذار کره ای و قرارداد تولید سالانه 500 هزار بخاری مدرن برای مصرف داخل و صادرات به خارج با سرمایه گذار ژاپنی بسته شده است.

استاندار همدان گفت: در جلسه ای که با یک سرمایه گذار عرب که کویتی است، وی آمادگی خود را برای توسعه کشت و صنعت مدرن و ایجاد صنایع تبدیلی در استان همدان اعلام کرده است.

استاندار همدان همچنین با بیان اینکه دولت 30 درصد از محل یارانه ها را به بخش تولید و صنعت اختصاص خواهد داد، اضافه کرد: این مبلغ به عنوان سود بانکی به سرمایه گذاران نیازمند سرمایه در گردش پرداخت خواهد شد.

وی از عملکرد خوب بانک ها در استان همدان تقدیر و اضافه کرد: بانک ها باید از حالت بنگاه داری فاصله بگیرند و بدنبال انجام کار اقتصادی باشند.

در این آیین از 15 نفر از صنعتگران برتر استان همدان تقدیر شد.


منبع:ایرنا
کد مطلب: 358341