توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
مدیرکل زندان‌های استان مرکزی:
بیش از ۱۰۰ زندانی در استان مرکزی توسط ستاد دیه آزاد شده است
دوشنبه ۸ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۳۵
مدیرکل زندان های استان مرکزی گفت: ۱۱۶ زندانی در ۹ ماهه امسال توسط ستاد دیه استان مرکزی آزاد شده است.
به گزارش عرش نیوز؛خشایار جمشیدی پیش ازظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه باید تلاش شود تا زندانیان جرایم غیرعمد از زندان‌ها آزاد شوند اظهار داشت: زمانی که یک شهروند به سبب جرایم غیرعمد وارد محیط زندان می‌شود به صورت ناخواسته شخصیت اجتماعی خود را از دست می‌دهد.

وی افزود: بیشترین میزان جرایم غیرعمد مربوط به تصادف رانندگی یا ناتوانی در پرداخت مهریه و دیه بوده که فرد علاوه بر از دست دادن شخصیت اجتماعی خود با مشکلات و آسیب‌های روحی و اجتماعی مواجه می‌شود.

مدیرکل زندان‌های استان مرکزی تصریح کرد: دراین میان علاوه بر خود فرد خانواده نیز با مشکلاتی روبه رو می‌شود که مشکلات معشیتی و عاطفی و به دنبال آن بروز معضلات بسیار زیاد اجتماعی از مهم‌ترین این موارد است.

جمشیدی بااشاره به اینکه زندانیان غیرعمد با مشکلات بسیار زیادی مواجه هستند گفت: نگهداری و رسیدگی قضایی و زندان‌بانی نیازمند صرف هزینه‌های بسیار زیادی بوه که سبب می‌شود بودجه‌ها و امکانات عمومی کشور صرف رسیدگی به موضوع نگهداری یک زندانی غیرعمد شود.

وی افزود: اقدامات کمک‌های ستاد دیه در آزادسازی زندانیان کمک شایسته‌ای به احیای حیثیت اجتماعی این افراد کرده و از فروپاشی کانون زندگی بسیاری ازاین افراد جلوگیری می‌کند که این مهم نیازمند حمایت جدی مسئولان است.

مدیرکل زندان‌های استان مرکزی تصریح کرد: ستاد دیه در راستای تحقق عدالت اجتماعی و جبران خسارت‌های مالی وارده به زیان دید‌گان نیزگام‌های بسیار تاثیرگذاری را برداشته و به منظورکاهش آمار جمعیت زندانیان نیز تاکنون اقدامات بسیار خوبی را انجام داده است.

جمشیدی با اشاره به منابع تامین مبالغ مربوط به زندانیان غیرعمد گفت: بیشتر این مبالغ ازستاد دیه استان، اخذ رضایت شکات، منابع خود مددجویان و منابع پرداختی توسط صندوق تامین خسارت‌های بدنی تامین شده است.

وی افزود: منابع آزادی زندانیان غیر عمد ازمحل کمک‌های بیمه، پذیرش اعسار و پرداخت وام از طریق بانک‌ها و موسسات مالی و اعتباری نیز تامین می‌شود.

مدیرکل زندان‌های استان مرکزی تصریح کرد: بسیاری از زندانیان جرایم غیر عمد نیز درحال‌حاضر در زندان‌ها به سر می‌برند و خیران باید در این راستا ورود کنند تا بتوانند مشکلات این زندانیان را مرتفع کنند و مشکلات خانواده‌های این زندانیان را مرتفع کنند.

منبع:تسنیم

کد مطلب: 348243