توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
بخش خصوصی به کمک رونق فرودگاه پیام کرج می آید
پنجشنبه ۲۰ شهريور ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۰۴
استاندار البرز راهکار خروج از رکود در فرودگاه پیام را برون سپاری بخشی از امور به بخش خصوصی برشمرد و گفت: با واگذاری بخشی از فعالیت های سرمایه گذاری به بخش خصوصی با نظارت و سیاست گذاری بخش دولتی، زمینه خروج از این وضعیت فراهم می شود.
به گزارش عرش نیوز:
به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری البرز، سیدحمیدطهایی در نشست مشترک با مدیرعامل، مدیران و جمعی از پرسنل شرکت خدمات هوایی و منطقه ویژه اقتصادی پیام، ضمن آرزوی سلامتی مقام معظم رهبری، با اشاره به ظرفیت های استان البرز اظهار کرد: این استان، به عنوان کریدور شمالی – جنوبی کشور، ضمن دسترسی به راه آهن، جاده و غیره با برخورداری از فرودگاه پیام، موقعیت ویژه ای را در بخشی از ترافیک هوایی کشور دارا است.

وی با بیان اینکه فرودگاه پیام، تنها فرودگاه باری بین المللی نزدیک به پایتخت بشمار می رود, افزود: این فرودگاه به عنوان بخشی از پیکره کشور، منافع ملی و استانی را دربر دارد.

نماینده عالی دولت در استان البرز با تأکید بر ضرورت ترسیم نقشه راه و چشم انداز وزارت ارتباطات در این منطقه تصریح کرد: با توجه به قرارگیری دو بخش فرودگاهی و منطقه ویژه اقتصادی پیام، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز باید نقشه راه خود را ترسیم سازد تا بتوانیم به بهترین نحو ممکن از ظرفیت های این منطقه به نفع توسعه استان و کشور بهره مند شویم.

وی افزود: این مرکز اگر مورد حمایت های ویژه وزارت ارتباطات و فن آوری اطلاعات قرار گیرد در مسیر راه آینده همگی هم افق خواهیم بود.

استاندار البرز تاکید کرد: این فرودگاه همانند گوهر کم شناخته شده ای است که باید بیشتر شناخته و جلای دوباره بگیرد.

وی افزود: فرصت نیز محدود و زمان در گذر است، باید هر چه سریعتر نسبت به برنامه ریزی جهت بهره برداری از این ظرفیت ها اقدام کرد.

طهایی راهکار خروج از رکود در بخش فرودگاهی پیام را برون سپاری بخشی از امور به بخش خصوصی برشمرد و تصریح کرد: با واگذاری بخشی از فعالیت های سرمایه گذاری به بخش خصوصی با نظارت و سیاست گذاری بخش دولتی، زمینه خروج از این وضعیت فراهم می شود.

بررسی وضعیت مسافربری فرودگاه پیام، راه اندازی شهرک ICT، ضرورت تفویض اختیار به دستگاه های مرتبط با صدور مجوز در منطقه و غیره بخشی از موضوعات طرح شده در این نشست بود.
کد مطلب: 308445