توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
وزیر سابق اطلاعات:
سران فتنه با نامه‌نگاری با سرویس‌های اطلاعاتی بیگانه خواهان افزایش تحریم‌ها علیه ایران شدند
يکشنبه ۷ دی ۱۳۹۳ ساعت ۲۰:۱۳
وزیر اطلاعات دولت دهم با اشاره به نقش سریس‌های جاسوسی ‌غربی در فتنه ۸۸ گفت: برخی ‌سران فتنه ۸۸ با نامه‌نگاری با سرویس‌های اطلاعاتی بیگانه خواهان افزایش تحریم و فشار اقتصادی به ایران شدند.
به گزارش عرش نیوز: حجت‌الاسلام حیدر مصلحی وزیر سابق اطلاعات در همایش «بازخوانی حماسه ۹ دی» در گلزار شهدای «سید فتح الله» ورامین، با بیان اینکه بررسی و تحلیل فتنه ۸۸ در جایگاه بسیار ویژه‌ای قرار دارد، اظهار داشت: نباید تصور کنیم که فتنه ۸۸ تمام شده است. تمام‌شدن فتنه در رابطه با انقلاب اسلامی زمانی به پایان می‌رسد که مردم از شعار‌ها و مسیری که امام خمینی(ره) و رهبری انقلاب که با تدبیر و اقتدار آن را هدایت و مدیریت می‌کند، دست بکشند؛ آن زمان است که استکبار هم به فتنه‌ها علیه انقلاب اسلامی پایان می‌دهد.

وزیر سابق اطلاعات با اشاره به آیات و نگاه قرآن کریم به مسئله فتنه گفت: در مسئله فتنه شاهد ریزش و مردود شدن برخی از افراد بودیم که این ریزش‌ها در افکار برخی از مردم دچار سر درگمی و حیرت می‌شود, اینکه چگونه افرادی با سوابق روشن و درخشان دچار ریزش شدند.

وی تاکید کرد: قرآن کریم انسان‌ها را در پیمودن راه حق و یا ایستادگی در برابر آن به چند دسته تقسیم می‌کند که دسته اول افرادی هستند که حق را می‌شناسند ولی مسیر باطل را انتخاب می‌کنند و در آن قرار می‌گیرند.

مصلحی گفت: دسته دوم افرادی هستند که حق را می‌شناسند و نه تنها به آن عمل نمی‌کنند، بلکه در برابر آن می‌ایستند و مقابله می‌کنند که وقوع جنگ علیه امام علی (ع) و حضور خواص آن زمان از جمله این موارد است.

وی تصریح کرد: در انقلاب اسلامی و مقاطع مختلف ۳۵ ساله آن افرادی بودند که با وجود سوابق درخشان در انقلاب دچار انحراف شدند. دسته سوم نیز افرادی هستند که حق را می‌شناسند و در مسیر آن ‌قرار می‌گیرند اما در دفاع از آن سستی می‌کنند که ساکتین فتنه از این دسته افراد هستند.

وی افزود: دسته آخر نیز افرادی هستند که حق را شناخته و در راه دفاع از آن ایستادگی می‌کنند که این افراد دارای صبر و تحملی بسیار بالایی هستند که در فتنه ۸۸ نیز مردم ما با سران فتنه بسیار مدارا و تحمل کردند.

وی با بیان اینکه دشمنان برای ضربه زدن به انقلاب ۳ مرحله را اجرا می‌کنند، افزود: مرحله اول ایجاد شبهه برای زمینه‌سازی فتنه است که در همین فتنه ۸۸, موارد متعددی از شبهه افکنی در انتخابات مشاهده شد.

وزیر سابق اطلاعات ابراز کرد: در انتخابات ۸۸ بنا بر اسناد و مدارک که در زمان وزارت اطلاعات در جریان آن‌ها بودم، برخی‌ها قبل از انتخابات طرحی آماده کردند که شبهه تقلب در انتخابات را در جامعه راه بیندازند که ایجاد گروه صیانت از آرا از این دسته شبه افکنی‌ها بوده است. برخی‌ها در جلساتی قبل از انتخابات مسئله ایجاد کمیته صیانت از آراء را مطرح می‌کنند که این افراد در تاریخ انقلاب دارای مناصبی مانند رئیس جمهور و نخست وزیری بودند و می‌دانند که در انتخاباتی مانند ریاست جمهوری امکان تقلب وجود ندارد.

مصلحی بیان کرد: برای ایجاد این شبهات از ۱ سال قبل از انتخابات طراحی و برنامه ریزی کردند و در حرکاتی که در سراسر کشور داشتند زمینه ایجاد شبهه را بیان می‌کردند.

وی افزود: مرحله دوم دشمنان برای ضربه زدن به نظام ایجاد فتنه‌ها که عامل بدعت‌ها می‌شود و مرحله سوم نیز که ایجاد بدعت که عامل انحراف می‌شود.

وزیر اطلاعات دولت دهم با اشاره به دخالت‌های سازمان جاسوسی امریکا در زمینه سازی ایجاد فتنه ۸۸ در ایران، گفت: موسسه‌ای به نام بورکلیز در آمریکا وجود دارد که از موسسات زیر مجموعه سیا است و در تمامی کشورهای جهان دارای دفتر بوده و در قالب مسائل علمی به سراغ نخبگان آن کشور‌ها می‌رود.

وی گفت: آن‌ها با ارتباط با نخبگان جهت‌گیری و وضعیت فکری جامعه را به دست می‌آورند و پس از آن برای همراه کردن این کشور با آمریکا طراحی و برنامه ریزی می‌کند که در ایران نیز با برخی از افراد ارتباط برقرار کردند.

مصلحی تاکید کرد: از جمله اقدامات این موسسه در رابطه با انحراف انقلاب اسلامی بحث انتخابات است که ایجاد بدعت در انتخابات ۸۸ به صورت دقیق در جزوات و دستور العمل‌های آن‌ها اشاره شده است.

وی با اشاره به نقش سرویس‌های جاسوسی کشورهای همسایه ایران و غربی در فتنه ۸۸ گفت: در این فتنه سرویس اطلاعاتی آمریکا تقسیم کاری برای سرویس جاسوسی انگلیس و فرانسه انجام دادند که هر کدام آن‌ها وظیفه خاصی انجام دهد.

وزیر سابق اطلاعات تاکید کرد: از ظرفیت همه سرویس‌های جاسوسی منطقه مانند کشور ازبکستان، امارات وعربستان استفاده شد تا جایی که در فتنه ۸۸ فردی ازبک که اقدام به توزیع سی دی‌های فتنه گران در میان مردم می‌کرد بازداشت شد، با تحقیقات مشخص شد این فرد عامل سرویس جاسوسی کشور ازبکستان است.

وی تصریح کرد: در فتنه ۸۸ سرویس‌های اطلاعاتی و جاسوسی کشورهای منطقه و اطراف ایران همه خطوط قرمز خود را زیر پا گذاشتند چرا که آن‌ها منابع خود را در فتنه ۸۸ به سرویس‌های جاسوسی انگلیس معرفی کردند.

مصلحی با بیان نقش فتنه ۸۸ در افزایش تحریم‌های اقتصادی گفت: هزینه‌های فتنه ۸۸ در مباحث مختلف مانند اقتصادی، فرهنگی، سیاسی و اجتماعی بسیار سنگین بود که در بحث اقتصادی برخی از سران فتنه ۸۸ با نامه‌نگاری با سرویس‌های اطلاعاتی بیگانه خواهان افزایش تحریم و فشار اقتصادی به ایران شدند که‌‌‌ همان زمان شاهد تصویب تحریم‌های شورای امنیت بودیم.

وزیر سابق اطلاعات با اشاره به نقش سفارت انگیس در فتنه ۸۸ گفت: سفارت انگلیس تعداد زیادی کارمند ایرانی و انگلیسی دارد که آن‌ها در دوران فتنه در سطح کشور پراکنده بودند و در این رفت و آمد‌ها با نخبگان ارتباط برقرار می‌کردند که پیش از این نیز در تاریخ ایران این رفتار را داشتند.

وی با تاکید بر اینکه سرویس جاسوسی انگلیس در طول تاریخ در منطقه میان نخبگان و اراذل و اوباش سرمایه‌گذاری کرده بودند، افزود: آن‌ها ابتدا با نخبگان و آقازاده‌ها و اطرافیان آن‌ها ارتباط و به دنبال سرمایه‌گذاری و سوء استفاده و تحت فشار قرار دادن آن‌ها هستند.

مصلحی تصریح کرد: اقدام دوم سرویس جاسوسی انگلیس استفاده از اراذل و اوباش است که وقوع کودتای ۲۸ مرداد و به کارگیری از آن‌ها نمونه تاریخی استفاده از اراذل و اوباش در ایران است که در فتنه ۸۸ استفاده و هدایت اراذل و اوباش در حیطه وظایف سرویسهای اطلاعاتی فرانسه و انگلیس بود.

وی تاکید کرد: شب قبل از انتخابات ۸۸ دبیر اول سفارت انگلیس با یکی از عناصر فتنه بنا بر اسناد تماس می‌گیرد و در آن مذاکرات به وی اعلام می‌کند که فردا باید چه اقداماتی انجام دهد که این امر نشان می‌دهد همه کارهای که در فتنه رخ داد از قبل تدوین شده بود.

وزیر اطلاعات دولت دهم با اشاره به دیدار رهبر انقلاب با یکی از سران فتنه، افزود: رهبر انقلاب با وجود انواع اتمام حجت و واسطه‌های مختلف در ‌‌‌نهایت با خود یکی از سران فتنه صحبت کرد که این موضوع نیز بی‌فایده بود و آن فرد مدعی شد که اگر تمام صندوق‌ها بازشماری شود و همین وضعیت ثابت شود باز هم تقلب رخ داده است.

وی افزود: بعد از اتمام حجت‌ها دفتر این فرد از سوی اطلاعات برچیده شد که در بازرسی از آن یک جزوه پیدا شد که نشان از برنامه‌ریزی و طراحی دقیق همه اقدامات ۱ سال قبل و ۲ بعد از انتخابات در آن پیش بینی شده بود.

مصلحی افزود: بهزاد نبوی در کمیته صیانت از آرا پیشنهاد می‌دهد که باید یک فرد روحانی تند رو به عنوان رئیس کمیته انتخاب شود که در ‌‌‌نهایت آقای محتشمی‌پور از سوی اعضای آن کمیته انتخاب می‌شود.

وی تاکید کرد: در آن جزوه به صراحت همه اقدامات در فتنه ۸۸ پیش بینی شده که مصاحبه یکی از سران فتنه ۸۸ قبل از شمارش آرا و اعلام پیروزی توسط وی دقیقا در آن جزو پیش بینی شده و حتی بعد از ۲ سال از انتخابات نیز در آن برنامه ریزی شده است.

وزیر سابق اطلاعات با بیان اینکه در فتنه ۸۸ اتحاد میان دشمنان انقلاب رخ داد، افزود: در فتنه ۸۸ کار به جایی رسید که میدان و کنترل از دست سران فتنه خارج شد و وحدت بین رجوی و پهلوی شکل گرفت و سران فتنه نیز هیچ برائتی از این افراد نکردند.

وی با بیان دلایل ناکامی دشمن درفتنه ۸۸ گفت: وجود رهبری و ولایت فقیه، بصیرت رهبری و مردم، دشمن‌شناسی رهبری و مردم، حضور به موقع و مجاهدانه رهبری و مردم از جمله دلایل شکست دشمن در فتنه ۸۸ است و البته فتنه تمام نشده است.

منبع: تسنیم
کد مطلب: 347749