توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
فرماندار تاکستان:
سایت تفکیک زباله در تاکستان احداث شود
سه شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۰۰
فرماندار تاکستان گفت: رعایت اصول بهداشتی در تاکستان به نحو مطلوب انجام نمی‌شود و متأسفانه این شهر سایت تفکیک و دفن بهداشتی زباله ندارد.

به گزارش عرش نیوز؛ایرج حیدری اظهار کرد: وظعیت بهداشتی شهر تاکستان نگران کننده است و اصول بهداشتی به ویژه مدیریت پسماند در این شهر رعایت نمی‌شود وضرورت دارد تا در این زمینه اقدام کرده و سایت تفکیک زباله در این شهر احداث شود.

وی افزود: موضوع بهداشت از مهم‌ترین موضوعات این شهر و در اولویت کار فرمانداری تاکستان است و از مرد و مسئولان می‌خواهیم در این زمینه اقدام جدی کنند تا در آینده دچار بحران زیست محیطی نشویم و بنا داریم در این زمینه به صورت جدی ورود پیدا کرده و عذر هیچ مسئولی را نیز نپذیریم.

حیدری با اشاره به مشکل فاضلاب این شهر نیز تصریح کرد: متأسفانه تاکستان دارای سیستم فاضلاب شهری نیز نیست و این موضوع به سهل انگاری و کوتاهی مسئولان و متولیان این امر  برمی‌کردد، ولی دیگر برای صبر کردن زمانی باقی نیست و اگر در این مورد سریع‌تر اقدام نشود با بحرانی روبرو می‌شویم که جبران آن امکان پذیر نیست.

فرماندار تاکستان سلامت و بهداشت جامعه را یکی از شاخص‌های توسعه عنوان و بیان کرد: عدم رعایت اصول بهداشتی بیماری‌ها را در جامعه زیاد کرده و سبب می شود تا خانواده‌ها هزینه‌های درمانی زیادی را متحمل شوند، بنابراین ضرورت دارد تا این موضوع برای شهروندان به صورت فرهنگ درآید و به خواست عمومی تبدیل شود.

حیدری با بیان اینکه در مدت زمان گذشته تذکرات زیادی را به شهروندان در راستای رعایت بهداشت و عدم تخلیه زباله در مکان های عمومی داده و برخی از آنها نیز به مراجع قضایی معرفی شده‌اند، بیان کرد: از مردم می‌خواهیم تا برای حفظ سلامت خود و داشتن شهری زیبا و پاک اصول بهداشتی را رعایت کنند.

فرماندار تاکستان خاطرنشان کرد: رعایت اصول بهداشتی در همه زمینه‌ها سبب ارتقاء کیفیت زندگی شده و اگر کارگروه بهداشت و مردم کار خود را به درستی انجام دهند و مسائل و موارد بهداشتی به درستی رعایت شود دیگر نیازی به افزایش سرانه درمان و تخت بیمارستانی نیست.

منبع:تسنیم

کد مطلب: 337443