توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
۱۰۲ قلم کالای همدان به سایر کشورها صادر می‌شود
يکشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۲۲
سرپرست امور تجارت خارجی سازمان صنعت، معدن و تجارت همدان از صادرات ۱۰۲ قلم کالا به سایر کشورها خبر داد و گفت: گسترش بازارهای صادراتی همدان در اولویت است.

به گزارش عرش نیوز؛سیدباقر حسینی با اشاره به اینکه امسال 102 قلم کالا از استان همدان به سایر کشورها صادر شده است‌، اظهار داشت: این در حالی است که سال گذشته 201 قلم کالا از همدان به سایر کشورها صادر می‎شد.

وی با اشاره به اینکه این میزان کالا به 27 کشور جهان صادر شده است، گفت: سیمان، سنگ آهن، کشمش، کیلینکر، سفال، وازلین غیردارویی و شوریجات و ترشیجات از عمده کالاهای صادراتی استان همدان محسوب می‎شوند.

حسینی با تاکید بر اینکه نباید تنها به برخی بازارها و کشورها اکتفا کرد، افزود: باید به دنبال شناسایی و جذب بازارهای جدید صادراتی در دنیا باشیم و این امر نیازمند حرکت و همراهی بخش خصوصی است.

مشاور تجارت خارجی سازمان صنعت، معدن و تجارت همدان عنوان کرد: امروز عراق به عنوان اولین بازار صادراتی استان همدان مطرح است که اتکا عمده به این بازار می‎تواند در آینده تجارت خارجی همدان را دچار مشکل کند.

وی با بیان اینکه بخش خصوصی نقش بسیار مهمی در ایجاد بازارهای جدید صادراتی دارد، تاکید کرد: انتظار می‎رود اتاق بازرگانی در اعزام و پذیرش هیئت تجاری از سایر کشورها فعال‌تر عمل کند.

سرپرست امور تجارت خارجی سازمان صنعت، معدن و تجارت همدان بیان کرد: با توجه به کاهش درآمد نفتی توجه به صادرات غیرنفتی افزایش یافته و از این رو باید با افزایش صادرات خلا درآمد نفتی را جبران کنیم.

حسینی با اشاره به اینکه مقدمات اولیه صادرات به روسیه در حال انجام است، عنوان کرد: خوشبختانه شرایط برای صادرات به روسیه رضایت‌بخش بوده و در حال حاضر همدان به عنوان یکی از استان‌های مهم صادرکننده محصولات کشاورزی در روسیه ایفای نقش می‎کند.


منبع:تسنیم

کد مطلب: 356334