توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
امام جمعه نیکشهر:نباید تفاوتهای جزیی مذهبی بهانه اختلاف در جهان اسلام شود
چهارشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۲۲
امام جمعه نیکشهر گفت : نباید اجازه دهیم تفاوت های جزیی مذهبی میان مسلمانان، بهانه اختلاف در جهان اسلام شود.
به گزارش عرش نیوز؛حجت الاسلام 'احمد لطفیان سرگزی' با گرامیداشت هفته وحدت افزود: حفظ وحدت و یکپارچگی مسلمانان در مقابل کفر و طاغوت، مهمترین اولویت امروز دنیای اسلام است.

وی اظهار داشت : قرآن کریم مسلمانان را هشدار داده است که اگر اتحاد و همبستگی خود را از دست دهند آبرو، هویت و قدرتشان نابود خواهد شد.

وی گفت: نباید اجازه دهیم بهانه ‏های فرقه ‏ای، مذهبی و طایفه ‏ای، به فرصتی برای اختلاف افکنی میان مسلمانان تبدیل شود.

امام جمعه نیکشهر با تاکید بر اینکه معنای وحدت یعنی تکیه بر مشترکات‏ ؛ افزود: نقاط اشتراک میان امت اسلامی بیشتر از نقاط افتراق است، به این معنی که همه مسلمان به خدا، قبله، پیامبر واحد و احکام، نماز، روزه، زکات و حج به عنوان مشترکات اعتقاد دارند.

حجت الاسلام لطفیان سرگزی ادامه داد: امت اسلام معتقدند که نماز را باید به طرف کعبه، به زبان قرآن و از آیات قرآن خواند و همه مسلمان عالم در ماه رمضان روزه می گیرند.

امام جمعه نیکشهر افزود: امروزه نیازهای جامعه اسلامی می‏ طلبد که مسلمانان با هم اتحاد و اتفاق داشته باشند و نگذارند دشمنان از ضعف آنان استفاده کنند.

وی ادامه داد: دشمنانی مانند رژیم غاصب صهیونیستی که خود در حالت عادی بدون حمایت آمریکا و دنیای غرب قدرتی ندارند و در مقابل جمعیت یک و نیم میلیاردی مسلمان عددی نیستند، اما ایجاد اختلاف در دنیای اسلام موجب می‏ شود که بتوانند راه خود را برای اجرای اهدافشان در کشورهای اسلامی پیدا کنند.

امام جمعه نیکشهر گفت: امروزه مهمترین تلاش دشمنان ایجاد تفرقه در میان امت اسلامی با هدف جلوگیری از نزدیکی دلهای مسلمانان به هم است، چون می‏ دانند اگر دستها در هم فشرده و دلها به هم نزدیک شود، امت اسلامی به فکر علاج مشکلات بزرگ خود بر خواهد آمد.

منبع:ایرنا
کد مطلب: 352437