توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
سازمان هواشناسی اعلام کرد؛
شهرآورد ابری در پایتخت/بارندگی در کشور شدت می یابد
شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۱۰
مدیرکل پش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی، در اخطاریه‌ای از تشدید بارندگی در اغلب نقاط کشور طی روزهای پیش رو خبر داد.
به گزارش عرش نیوز،احد وظیفهذضمن اعلام تشدید بارندگی‌ها در سراسر کشور از فردا اعلام کرد: فردا بعد از ظهر تهران ابری است اما اوایل بازی بارندگی نخواهیم داشت هرچند که ممکن است از نیمه تا پایان بازی شاهد آغاز بارندگی باشیم.

 
وی تصریح کرد: از بعد از ظهر فردا یکشنبه بارش باران با رعد و برق و وزش باد شدید همراه با آبگرفتگی معابر و احتمال سیلابی شدن مسیلها و رودخانه ها در جنوب ایلام، بوشهر، فارس، کهگیلویه و بویر احمد رخ خواهد داد.

 
وظیفه افزود: بارش باران با رعد و برق و وزش باد شدید همراه با آبگرفتگی معابر در خوزستان و بارش برف در کردستان، اردبیل، قزوین، زنجان، شمال تهران،چهارمحال و بختیاری، ارتفاعات لرستان و بارش باران و در ارتفاعات برف در گیلان نیز از فردا یکشنبه قابل پیش‌بینی است.

 
به گفته وی، پس فردا دوشنبه شاهد بارش شدید باران با رعد و برق، وزش باد شدید همراه با آبگرفتگی معابر، سیلابی شدن مسیلها و طغیان رودخانه ها در بوشهر، فارس، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویر احمد، یزد، نیمه غربی کرمان، شمال و غرب هرمزگان خواهیم بود که بارش در ارتفاعات چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویر احمد به شکل برف خواهد بود؛

 
وی تاکید کرد: روز دوشنبه بارش شدید باران با رعد و برق، وزش باد شدید همراه با آبگرفتگی معابر و بالا آمدن سطح آب رودخانه ها در شمال و شرق خوزستان و  بارش برف در آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، کردستان، لرستان، زنجان، قزوین، همدان، مرکزی، جنوب اصفهان، خراسان شمالی، خراسان رضوی، البرز، شمال تهران و ارتفاعات سمنان پیش‌بینی می‌شود.

 
مدیرکل پش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی افزود: روز سه‌شنبه بارش شدید باران با رعد و برق، وزش باد شدید همراه با آبگرفتگی معابر، سیلابی شدن مسیلها و طغیانی ماندن رودخانه ها در شمال و غرب هرمزگان، جنوب بوشهر و جنوب فارس پیش‌بینی شده و طی این مدت بارش برف در مناطق یاد شده موجب اختلال در تردد جاده ای خواهد شد.

 
وظیفه هشدار داد: برای جلوگیری از خسارات احتمالی و کاهش مشکلات ناشی از بارش برف و باران فراهم کردن تمهیدات لازم به ویژه هنگام تردد از جاده های مواصلاتی توصیه می شود.
/خبرگزاری مهر
کد مطلب: 391731