توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
تکلیف قانون اساسی فعالیت های مدنی و مشارکت های مدنی در ایران مشخص می‌شود
چهارشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۲۵
قائم مقام وزیر کشور در امور اجتماعی و فرهنگی گفت: تکلیف قانون اساسی فعالیت های مدنی و مشارکت های مدنی در ایران مشخص می‌شود.
به گزارش عرش نیوز؛میرباقری صبح امروز در نشست ملی مشارکتهای نهادمند اجتماعی که در یزد برگزار شد، با بیان این مطلب که هدف عمده و اساسی این نشست، این است که نظام یک اهتمام اساسی برای فعالیت‌های مردمی و تشکل‌های غیر دولتی دارد، گفت: این که کسی فکر کند با امکانات دولتی می‌توان نیازهای مردم را برطرف کرد، یک توهم است.

وی افزود: امکان پذیر نیست یک عده محدود مدیر و مسئول بتوانند با شناسایی مشکلات مردم  و مدیریت بودجه‌های کشور، این مشکلات را رفع نمایند.
قائم مقام وزیر کشور در امور اجتماعی و فرهنگی اضافه کرد: با توجه به اتفاقاتی که در دهه‌های بعد از انقلاب رخ داده، می‌توان تاکید کرد که همچنان پرچم تغییر و تحولات و ساماندهی امور در دست مردم است و مسئولان باید در کنار مردم و با پشتیبانی از آنها حرکت نمایند.

میرباقری افزود: جامعه ایران وقتی به دو دهه قبل نگاه می کند، میراثی به نام دفاع مقدس را دارد که سالها این انقلاب را بیمه کرده و می کند.
وی خاطرنشان کرد: الان این جامعه مسائلی دارد که اگر به آنها به درستی پرداخته شود، جامعه همچنان مسیر اقتدار خود را طی می‌کند. در کنار این امر، ما یک حکومت قدرتمندی هم داریم که از ابتدا اعلام کرد که می‌خواهیم بر اساس قانون فعالیت کنیم و جزو نادرترین انقلا‌ب‌هایی است که چندماه پس از پیروزی، قانون اساسی را به تصویب رساند.

وی با بیان این مطلب که تکلیف قانون اساسی فعالیت های مدنی و مشارکت های مدنی در ایران مشخص می‌شود، تصریح کرد: این نشان می دهد که حاکمان ما از دل یک جامعه قدرتمند بیرون آمدند و مسیر تعالی و موفقیت این حکومت را ترسیم کردند.

منبع:تسنیم

کد مطلب: 349332