توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
باهنر:
لزوم تسریع دولت در کارهای اصلاحی/ توقع انقلاب اسلامی از تبریز بیش از سایر شهرهاست
يکشنبه ۲۳ شهريور ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۲۹
نائب رئیس مجلس شورای اسلامی بر لزوم تسریع در کارهای اصلاحی در دولت یازدهم تأکید کرد.
به گزارش عرش نیوز؛محمدرضا باهنر شامگاه شنبه در آئین افتتاح هفته نکوداشت تبریز در عمارت ائل گلی با بیان این مطلب اظهار داشت: برخی ها می خواهند با تحریم های ظالمانه، مانع اجرای کارهای بزرگ شوند اما این در صورتی است که هر جا بیشترین تحریم ها بر کشور ما وارد شده، کشورمان در آن حوزه، بهترین موفقیت ها را داشته است که فنآوری بایوتکنولوژی، نانوتکنولوژی و هسته ای از آن جمله است.

وی با اشاره به تاکیدات رهبر معظم انقلاب در نامگذاری عناوین سال های اخیر با محوریت اقتصاد، تاکید کرد: تحقق منویات رهبر معظم انقلاب در نامگذاری سال 93 با موضوع پیوند فرهنگ و اقتصاد، سکویی است که جهش های اقتصادی کشور را منجر خواهد شد.

باهنر در ادامه افزود: علی رغم موفقیت های عظیم در بخش های مختلف، واقعیت این است که در اقتصاد کلان، نقطه قابل تکیه ای نداریم و این از حلقه های گمشده نظام اسلامی است.

وی همچنین ادامه داد: باید در مقابل گره های اقتصادی به وجود آمده که برخی تحمیلی و برخی برون زا است، به سرپنجه تدبیر دولت امیدوار باشیم.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی همچنین ادامه داد: در حوزه اقتصاد، برخی علایم و روزنه های امید باز شده اما هنوز آثار آن در جامعه، بنگاه های اقتصادی و کارآفرینان، آشکار نشده است.

وی همچنین ادامه داد: دولت باید برخی از کارهای اصلاحی از جمله هدفمندی یارانه ها را با سرعت آغاز کند چرا که فرصت تا پایان دولت یازدهم باقی نمانده است.

باهنر در ادامه با بیان اینکه سطح توقعات انقلاب اسلامی از تبریز و تبریزی، در طول تاریخ همواره بالاست، افزود: هر جا که حرکتی در تاریخ تحولات کشور بوده، نام و تاثیر تبریز در آن، بارز بوده است.

وی با بیان این که درک و فهم انقلابی مردم تبریز، راهگشای پیروزی و نصرت اسلام در تاریخ ایران بوده است، گفت: امروز کشورمان در بسیاری از زمینه ها، الگوی مترقی بسیاری از حوزه ها بوده و نظام سیاسی آن نسیم بیداری را در جهان اسلام جاری کرده است.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه عدد مطلق شاغلین آذربایجان شرقی نسبت به سال های گذشته کاهش داشته، اظهار داشت: در سال های آینده و تارسیدن به سند چشم انداز، سهم تبریز باید از متوسط رشد اقتصادی کشور و فرصت های شغلی بیشتر از سهم کشوری باشد.


منبع:مهر

 

کد مطلب: 309435